Za nami pierwszy półfinał StarSeries i-League Season 5. Do wielkiego finału tego wydarzenia przeszli reprezentanci NRG Esports, którzy po ciężkiej fazie grupowej i ćwierćfinale, pokonali europejskie North w trzech starciach.

NRG Esports 2 : 1 North

(StarSeries i-League S5 – półfinał)
16 11 Overpass 4 5
5 1
13 6 Mirage 9 16
7 6
16 8 Inferno 7 9
8 2

Pierwszą rozgrywaną w dzisiejszych półfinałach mapą był Overpass. Na nim NRG Esports dosłownie rozłożyło North na łopatki, pozwalając zgarnąć ekipie mertza tylko cztery punkty w pierwszej połówce i pistoletówkę w drugiej. Poza tymi kilkoma przypadkami, Europejczycy nie potrafili w żaden sposób podejść przeciwnika, pozwalając mu łatwo wygrywać rundy, a wskutek tego także mecz.

Początek gry na Mirage'u bardzo przypominał pierwsze minuty walki na Overpassie. Brehze wraz z kolegami bardzo szybko wysunęli się na prowadzenie 6:1, po czym niespodziewanie oddali osiem oczek przeciwnikom. Po zamianie stron, NRG odrobiło straty, lecz to North okazało się silniejsze. Duńczycy do końca meczu zgarnęli jeszcze sześć rund, wygrywając dzięki temu na drugiej mapie.

Pierwsza połowa pojedynku na Inferno była bardzo wyrównana. Od samego początku obie ekipy szły łeb w łeb, a żadna z nich nie potrafiła zdobyć trzech punktów więcej od rywali, co przełożyło się na bardzo bliski wynik 8:7 dla NRG na koniec pierwszej połówki. W drugiej części spotkania Amerykanie jednak błyskawicznie wygrali pierwsze cztery rundy, a po oczku straty, kontynuowali swoją drogę co zwycięstwa, ulegając po drodze zaledwie jeden raz.

Już za chwilę rozpocznie się kolejny półfinał w ramach StarSeries i-League Season 5. Na`Vi, które pokonało wczoraj SK Gaming, zmierzy się ze zwycięzcą poprzedniego sezonu tej imprezy - mousesports.

Wybrane mecze StarSeries i-League Season 5 wraz z polskim komentarzem oglądać można za pośrednictwem kanału StarLaddera, który znajduje się pod tym adresem. Po więcej informacji na temat zawodów zapraszamy do naszej relacji tekstowej.