Na dobrą sprawę już po pierwszym meczu Natus Vincere w fazie pucharowej można było mieć pewność co do tego kto otrzyma z rąk ekspertów HLTV tytuł MVP StarSeries i-League Season 5. A otrzymał go Oleksandr "s1mple" Kostyliev, bo inaczej być nie mogło. 20-letni Ukrainiec niemalże w pojedynkę doprowadził swoją drużynę do triumfu na rodzimej imprezie i tak naprawdę absolutnie żaden z 79 pozostałych graczy nie mógł się z nim na przestrzeni ostatniego tygodnia równać.

We wszystkich rozegranych przez siebie meczach Kostyliev bez wątpienia był jednoosobową armią, która na swoich plecach niosła Na`Vi aż do wielkiego finału. Naprawdę trudno jest znaleźć jakąkolwiek mapę, na której młody snajper nie otwierał tabeli. Dość powiedzieć, że tylko trzykrotnie jego rating spadł poniżej poziomu 1,20 (ale nadal był powyżej 1,00). W pozostałych przypadkach liczby osiągane przez s1mple'a były wręcz kosmiczne. Wystarczy tylko wspomnieć Nuke'a rozegranego przeciwko mousesports jeszcze w fazie grupowej czy też ćwierćfinałowe Infrerno, na którym aż 41-krotnie zabijał zawodników SK Gaming. Zresztą, słowa są zbędne – wystarczy spojrzeć na poniższe zestawienie przygotowane przez HLTV:

Dla Kostylieva jest to już piąte tego typu wyróżnienie w karierze, ale jednocześnie trzecie w tym roku. W minionych tygodniach Ukrainiec wybierany był bowiem najbardziej wartościowym graczem także podczas StarLadder i-League StarSeries Season 4 oraz DreamHack Masters Marseille 2018.