STS

Przed nami finały Edu Esports League w Katowicach! Zwycięzca zagra w PPC i poleci na europejskie finały

Wielkimi krokami zbliżają się finały ogólnopolskich rozgrywek akademickich autorstwa Esports Association. Po siedmiu kolejkach rywalizacji online poznaliśmy cztery reprezentacje uczelni, które 9 i 10 czerwca w Katowicach zawalczą o nagrody otwierające drzwi do profesjonalnej kariery. Zwycięzcy Edu Esports League zagwarantują sobie miejsce w ćwierćfinale Pucharu Polski Cybersport, a także polecą na Teneryfę, gdzie wystąpią na […]

Wielkimi krokami zbliżają się finały ogólnopolskich rozgrywek akademickich autorstwa Esports Association. Po siedmiu kolejkach rywalizacji online poznaliśmy cztery reprezentacje uczelni, które 9 i 10 czerwca w Katowicach zawalczą o nagrody otwierające drzwi do profesjonalnej kariery. Zwycięzcy Edu Esports League zagwarantują sobie miejsce w ćwierćfinale Pucharu Polski Cybersport, a także polecą na Teneryfę, gdzie wystąpią na europejskich finałach University Esports Masters.

Edu Esports League to rozgrywki w League of Legends dedykowane oficjalnym reprezentacjom uczelni z całego kraju. Inicjatywa wspierana jest między innymi przez Fundację Sport Twoją Szansą i platformę Twitch. W inauguracyjnym, oznaczonym numerem zero sezonie, szesnaście drużyn podzielonych na dwie grupy rywalizowało o łącznie cztery miejsca gwarantujące występ na finałach w Katowicach. Te wystartują już w najbliższą sobotę w Katowice Gaming House – jednym z najbardziej profesjonalnych miejsc przeznaczonych do esportowych bootcampów, czyli obozów przygotowawczych przed najważniejszymi turniejami dla drużyn z całego świata.

W półfinałach Politechnika Wrocławska podejmie Wojskową Akademię Techniczną, a Politechnika Gdańska zmierzy się z Politechniką Śląską. Zwycięzcy sobotnich pojedynków spotkają się w wielkim finale, który 10 czerwca odbędzie się na Sztauwajerach. Będzie to pierwsza esporotwa impreza w historii katowickiej Doliny Trzech Stawów.* Walczyć zdecydowanie jest o co – triumfator zerowego sezonu Edu Esports League weźmie udział w ćwierćfinale Pucharu Polski Cybersport, a także poleci na Teneryfę, gdzie powalczy o tytuł mistrza Europy w finałach University Esports Masters.

Starcie najlepszych drużyn uniwersyteckich w League of Legends to nie jedyny esportowy finał, który tego dnia odbędzie się na Sztauwajerach. Wydarzenie zostanie poprzedzone przez mecz w Counter-Strike: Global Offensive o mistrzostwo Edu Esport Cup #3 by MSI. Zmierzą się w nim zwycięzcy eliminacji online, w których udział biorą amatorskie drużyny złożone głównie z uczniów i studentów. Turniej inauguruje Amatorskią Ligę Esportową spod szyldu MSI, czyli otwartą inicjatywę, która opiera się na cyklicznych turniejach w najpopularniejsze gry esportowe.

Która reprezentacja szkoły wyższej zostanie pierwszym mistrzem Edu Esports League i otworzy sobie drzwi do profesjonalnej kariery? Przekonać się będzie można na oficjalnej transmisji z rozgrywek, która w oba dni weekendu ruszy o 16:00. Aktualne informacje na temat wydarzenia można znaleźć na fanpage’u Esports Association. Wstęp na niedzielny finał jest bezpłatny.

* Organizatorzy zastrzegają, że w przypadku złych warunków atmosferycznych niedzielny finał zostanie przeniesiony do Katowice Gaming House, a strefa dedykowana kibicom zostanie utworzona w pobliskiej Cybermachinie.

Tagi: , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Kolejne drużyny z awansem do CS:GO OMEN by HP

Znamy już dwunastu uczestników głównego etapu turnieju głównego CS:GO OMEN by HP. Wczoraj rozegrane zostały piąte kwalifikacje i tym razem awans wywal...