Nareszcie poznaliśmy komplet drużyn, które wystartują w azjatyckim Minorze. Jako ostatnie awans na londyńską imprezę zapewniło sobie VG.FlashGaming, które w powtórzonym finale chińskich eliminacji nie dało najmniejszych szans Roar eSports.

Pierwotnie po zwycięstwo sięgnęło Fierce Tiger, ale krótko po tym zaskakującym sukcesie okazało się, iż jeden z graczy tej ekipy jest powiązany z jednym ze zbanowanych kont Steam. A warto pamiętać, że FT już wcześniej zostało karnie usunięte z CS:GO Asia Championships 2018, także z uwagi na oszustwo. Wobec tego FACEIT nie miał zamiaru patyczkować się z podejrzanym zespołem i również go zdyskwalifikował.

Dlatego też finał musiał odbyć się ponownie. Spotkały się w nim VG.Flash oraz Roar, które wcześniej przegrało ze wspomnianym już Fierce w meczu półfinałowym. Samo spotkanie było bardzo krótkie, bo faworyzowana od samego początku drużyna YuLuna "Summera" Caia nie pozostawiła żadnych złudzeń o wiele niżej notowanym rywalom i na obu rozegranych mapach oddała im w sumie tylko jedenaście rund. Wyniki 16:5 na Overpassie i 16:5 na Duscie2 jasno obrazują skalę dominacji, jaka była udziałem składu powstałego w wyniku połączenia Vici oraz Flash, toteż jego awans był jak najbardziej zasłużony.

Pełna lista uczestników prezentuje się następująco:

5POWER Gaming Renegades Signature Gaming SZ Absolute
Tainted Minds TyLoo Uniquestars VG.FlashGaming

Azjatycki Minor odbędzie się między 16 a 20 lipca w Londynie. Jego łączna pula nagród osiągnie kwotę 50 tysięcy dolarów, a ponadto dwa najlepsze zespoły zapewnią sobie udział we wrześniowym brytyjskim Majorze.