Coraz więcej sygnałów wskazuje na to, że wewnątrz Teamu EnVyUs nie dzieje się najlepiej. Ekipa dawno już utraciła status legendy, a na żadnym rozegranym w tym roku lanie nie udało jej się dotrzeć chociażby do strefy medalowej. Wygląda jednak na to, że to nie koniec problemów.

Jak bowiem podają Flickshot oraz HLTV, EnVy na najbliższym lanowym turnieju, tj. na CS:GO Asia Championships 2018, pojawić się ma w okrojonym składzie. Jeśli wierzyć informacjom opublikowanym przez oba serwisy, do Szanghaju nie polecą bowiem Cédric "RpK" Guipouy oraz Vincent "Happy" Schopenhauer, czyli dwaj najbardziej doświadczeni członkowie ekipy. I chociaż sama organizacja nie opublikowała na ten temat żadnego oświadczenia, sprawa ta wydaje się pewna, gdyż potwierdzić ją miało Perfect World, pod egidą którego odbędą się wspomniane zawody.

Miejsce obu Francuzów mieliby zająć ich rodacy, Alexandre "xms" Forté i Christophe "SIXER" Xia. Obaj jeszcze na początku tego roku byli członkami pierwszej drużyny, ale z biegiem czasu postanowiono zrezygnować z ich usług. Forté od stycznia znajdował się na ławce rezerwowych, zaś miesiąc później Xia został przesunięty do akademii, ale wiele wskazuje, że teraz obaj będą mieli szansę na kolejny występ w barwach EnVyUs.

Jeśli powyższe plotki się potwierdzą, skład Teamu EnVyUs podczas CS:GO Asia Championships 2018 będzie prezentować się następująco:

  • Alexandre "xms" Forté
  • Adil "ScreaM" Benrlitom
  • Fabien "kioShiMa" Fiey
  • Ali "hAdji" Haïnouss
  • Christophe "SIXER" Xia