Natus Vincere bez porażki przebrnęło przez grupowe zmagania CS:GO Asia Championships 2018, zajmując pierwszą lokatę w zbiorze A i zapewniając sobie awans do półfinału. Tuż za wschodnioeuropejską formacją uplasowały się Ninjas in Pyjamas oraz Team EnVyUs, dzięki czemu zostały rozstawione w ćwierćfinałach. VG.FlashGaming odpadło natomiast z rozgrywek.

W pierwszej rundzie Natus Vincere podejmowało Team EnVyUs, zaś Ninjas in Pyjamas walczyło z VG.Flash. Potyczka dwóch europejskich zespołów na Overpassie od początku do końca trzymała nas w napięciu i ostatecznie potrzebna była dogrywka, w której lepiej zaprezentowało się Na`Vi. Na drugiej mapie początkowo nieźle grali ScreaM i spółka, ale finalnie ponownie zwyciężyli zawodnicy z Europy Wschodniej. NiP nie dał najmniejszych szans rywalom z Azji. Dwa zwycięstwa 16:3 – kolejno na Mirage'u i Overpassie – dały Szwedom awans do play-offów.

Spotkanie wygranych, którego stawką było rozstawienie w półfinale, rozstrzygnęło się po trzech mapach. Na Overpassie w przekonującym stylu wygrali podopieczni NiP-u, kończąc potyczkę wynikiem 16:6, ale na dwóch kolejnych lepsze okazywało się Na`Vi. s1mple i jego kompani zwyciężyli 16:13 na Mirage'u i 16:9 na Trainie, meldując się w półfinale CS:GO Asia Championships.

Ostatni dzisiejszy mecz stoczyli zawodnicy EnVyUs oraz VG.FlashGaming. Pojedynek na wagę awansu do ćwierćfinału zakończył się po dwóch mapach. Przedstawiciele Starego Kontynentu najpierw rozprawili się z Chińczykami 16:10 na Inferno, a później 16:11 na Cache'u, dołączając do uczestników play-offów.

14 czerwca

Grupa A

04:00 Natus Vincere 2:0 Team EnVyUs
Overpass 19:16
Inferno 16:12
07:00 Ninjas in Pyjamas 2:0 VG.FlashGaming
Mirage 16:3
Overpass 16:3

Mecz wygranych grupy A

10:00 Natus Vincere 2:1 Ninjas in Pyjamas
Overpass 6:16
Mirage 16:13
Train 16:9

Mecz przegranych grupy A

13:00 Team EnVyUs 2:0 VG.FlashGaming
Inferno 16:10
Cache 16:11

Natus Vincere może być pewne gry w półfinale CS:GO Asia Championships 2018, natomiast Ninjas in Pyjamas oraz Team EnVyUs zapewniły sobie miejsca w ćwierćfinałach. Kto jeszcze dołączy do tego grona? O tym przekonamy się w piątek, gdyż właśnie wtedy rozgrywane będą mecze grupy B, do której trafiło między innymi Virtus.pro. Pełny harmonogram zawodów znajdziecie w relacji tekstowej.