Po krótkiej przerwie CS:GO Asia Championships 2018 powraca wraz z rozpoczynającą się w nocy fazą pucharową. Już od godziny piątej nad ranem polskiego czasu o awans do kolejnego etapu zawodów powalczą cztery ekipy. A jedno ze spotkań będzie mieć też szczególne znaczenie dla polskich kibiców.

Chodzi o mecz pomiędzy Ninjas in Pyjamas a TyLoo. Wszystko dlatego, że to właśnie zwycięzca tego pojedynku spotka się w półfinale ze zwycięzcami grupy B, czyli Virtus.pro. Faworytami wydają się być oczywiście Szwedzi, chociaż ostatnie tygodnie udowodniły, że i Azjatów nie wolno lekceważyć. Przypomnijmy, że ci na początku maja dotarli aż do 1/2 finału Intel Extreme Masters Sydney 2018.

W drugiej parze naprzeciwko siebie staną natomiast Heroic i Team EnVyUs. Obie ekipy znajdują się obecnie w zupełnie odmiennych miejscach – Skandynawowie zażegnali już niedawny kryzys kadrowy i znowu mogą cieszyć się pełnym, pięcioosobowym zespołem. Z kolei u EnVy przeważa niepewność, której następstwem jest m.in. fakt, że formacja znad Sekwany do Chin przyjechała z aż dwoma zmiennikami.

Harmonogram ćwierćfinałów prezentuje się następująco:

17 czerwca

Ćwierćfinał

05:00 Ninjas in Pyjamas vs TyLoo BO3
08:00 Team EnVyUs vs Heroic BO3

Anglojęzyczna transmisja z wszystkich spotkań dostępna będzie na oficjalnym kanale PGL na Twitchu. Po więcej informacji na temat CS:GO Asia Championships 2018 zapraszamy do naszej relacji tekstowej.