fot. Riot Games

Wygrane faworytów na koniec pierwszego tygodnia EU LCS

Po pierwszym, dość zaskakującym, dniu zmagań najlepszej europejskiej ligi League of Legends, przyszedł czas na rozstrzygnięcia w drugim. Tym razem obyło się jednak bez większych niespodzianek, choć na brak emocji na Summoner’s Rift nie mogliśmy narzekać.

Na początek dnia ROCCAT zmierzyło się z H2K, gdzie zobaczyliśmy jednego z czterech Polaków, występujących w lidze. Mowa oczywiście o Marcinie „Selfie” Wolskim, który nie mógł być zadowolony z postawy swojej drużyny. Dość pewna wygrana ekipy Memento potwierdziła, że każde spotkanie w tym splicie będzie bardzo interesujące. W dwóch pierwszych dniach drużynie Shooka nie udało się zdobyć żadnego punktu, choć dość standardowa kompozycja wybrana przed starciem z ROCCAT mogła zostać wykorzystana w bardzo dobry sposób.

Narzekać na swoje zespoły nie mogą za to dwaj inni reprezentanci naszego kraju, bowiem zarówno Team Vitality z Jakubem „Jactrollem” Skurzyńskim, jak i G2 Esports z Marcinem „Jankosem” Jankowskim w składzie bardzo dobrze poradziły sobie ze swoimi rywalami. Ich wybory postaci okazały się być na tyle skuteczne, że na ich konta wpadły kolejne punkty, pozwalając na bardzo dobry start przed kolejną częścią splitu. Słodko-gorzki tydzień zaliczył Oskar „Vander” Bogdan, którego Schalke 04 zakończyło pierwszą rundę rezultatem 1-1.

Wyniki drugiego dnia pierwszego tygodnia EU LCS:

Sobota, 16 czerwca
17:00 ROCCAT 1:0 H2K Bo1
18:00 Misfits Gaming 1:0 Unicorns of Love Bo1
19:00 Team Vitality 1:0 Giants Gaming Bo1
20:00 Fnatic 1:0 FC Schalke 04 Bo1
21:00 G2 Esports 1:0 Splyce Bo1

Wszystkie mecze EU LCS 2018 Summer Split wraz z polskim komentarzem transmitowane będą na kanale ESL.TV Polska. Zapraszamy także do naszej relacji tekstowej, którą znajdziecie w tym miejscu.

Tagi: , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Dziś poznamy zwycięzcę GG League 2018, o tytuł walczy m.in. x-kom

Po wyczerpującym pierwszym dniu końca dobiegła faza grupowa poznańskich finałów Good Game League 2018. Tym samym w stawce pozostały już tylko cztery d...