STS
Zeyzal
fot. Riot Games

Starcie Cloud9 z OpTic Gaming zakończy pierwszą kolejkę letniej rundy NA LCS

Minionej nocy zainaugurowano letnią rundę NA LCS 2018. Wszystkie pojedynki w zasadzie zakończyły się zgodnie z oczekiwaniami entuzjastów północnoamerykańskiej ligi. Dzisiejszego wieczoru czeka nas kolejna dawka emocji, bowiem rozstrzygnięte zostaną ostatnie starcia w ramach pierwszej kolejki rozgrywek zza wielkiej wody. Dzisiejsze zmagania rozpoczną się od meczu Teamu SoloMid z FlyQuest. Wczoraj w czarno-białym trykocie po […]

Minionej nocy zainaugurowano letnią rundę NA LCS 2018. Wszystkie pojedynki w zasadzie zakończyły się zgodnie z oczekiwaniami entuzjastów północnoamerykańskiej ligi. Dzisiejszego wieczoru czeka nas kolejna dawka emocji, bowiem rozstrzygnięte zostaną ostatnie starcia w ramach pierwszej kolejki rozgrywek zza wielkiej wody.

Dzisiejsze zmagania rozpoczną się od meczu Teamu SoloMid z FlyQuest. Wczoraj w czarno-białym trykocie po raz pierwszy zobaczyliśmy Jonathana „Griga” Armao, który nie tak dawno temu przeszedł z akademii do głównego składu. Team SoloMid mimo wszystko pokazał się z naprawdę dobrej strony, choć nadal nie wdrożył się w zwariowaną metę, wybierając raczej standardowe ustawienie i postacie. FlyQuest z kolei starało się wykorzystać chaotyczność nowej aktualizacji, ale nie wyszło na tym zbyt dobrze. Dziś faworytem również jest TSM, który bez dwóch zdań jest jest silniejszy od FlyQuest nie tylko na papierze, ale i w grze.

Około godziny 22:00 na arenę w Los Angeles wyjdą reprezentanci Teamu Liquid oraz Golden Guardians. Matthew „Deftly” Chen i jego kompani nie poradzili sobie wczoraj w starciu z OpTic Gaming, ale i tak udowodnili, że mają spory potencjał na zajmowanie wyższych lokat niż w poprzednim splicie. Niemniej jednak stojący po drugiej stronie barykady Team Liquid to nieprawdopodobnie mocny zespół, który z całą pewnością nie będzie miał problemów z ograniem GGS.

Po krótkiej przerwie pokonane wczoraj przez TSM Counter Logic Gaming podejmie walkę z 100 Thieves, które również nie zdołało zwyciężyć swojego pierwszego meczu. Tak naprawdę trudno jest przewidzieć wynik tego spotkania, bowiem obydwie formacje zaprezentowały wczoraj kompletnie odmienny styl gry i dziś najprawdopodobniej przekonamy się, która z nich lepiej rozumie obecną metę.

Następnie Clutch Gaming podejmie walkę z Echo Fox, które wczoraj bez większego trudu pokonało FlyQuest, idealnie odnajdując się w chaotycznej rozgrywce. Zespół Fabiana „Febivena” Diepstratena również dobrze zrozumiał obecny patch, ale w meczu z Cloud9 miał spore problemy, szczególnie w pierwszych kilkunastu minutach rozgrywki. Biorąc pod uwagę wczorajsze poczynania obu drużyn większe szanse na zwycięstwo ma Echo Fox, które nie tylko świetnie odnajduje się w bezładnych walkach drużynowych, ale także jest znane z wyciągania niespotykanych postaci.

Pierwsza kolejka NA LCS 2018 Summer zakończy się batalią Cloud9 z OpTic Gaming. Grające z trzema nowymi zawodnikami C9 wczoraj pokazało się naprawdę przyzwoicie nawet mimo ostatecznej porażki z CG. Co prawda Noh „Arrow” Dong-hyeon i reszta pokonali wczoraj GGS, ale to zwycięstwo nie należało do tych najbardziej spektakularnych. Dziś odświeżony skład Cloud9 z pewnością będzie chciał udowodnić, że potrafi wygrywać na drużyny z NA LCS.

Harmonogram drugiego dnia inauguracyjnej kolejki NA LCS 2018 Summer Split:

Niedziela, 17 czerwca 2018
21:00 Team SoloMid vs FlyQuest Bo1
22:00 Team Liquid vs Golden Guardians Bo1
23:00 Counter Logic Gaming vs 100 Thieves Bo1
Poniedziałek, 18 czerwca 2018
00:00 Clutch Gaming vs Echo Fox Bo1
01:00 Cloud9 vs OpTic Gaming Bo1

Transmisję wszystkich spotkań letniego splitu NA LCS 2018 będziecie mogli obejrzeć z polskim komentarzem na kanale ESL.TV Polska. Komentowaniem zajmie się niezawodny duet, czyli Michał „Avahir” Kudliński oraz Tomasz „TheFakeOne” Milaniuk. Więcej informacji na temat północnoamerykańskich rozgrywek znajdziecie w naszej relacji tekstowej.

Tagi: , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close
pashaBiceps Virtus.pro

Ekipa pashy wygrywa w showmatchu CS:GO Asia Championships

Zakończył się showmatch CS:GO Asia Championships, w którym zawodnicy z Azji zmierzyli się z europejskimi graczami, w tym z Jarosławem "pashąBicepsem"...