STS
fot. Blizzard/Robert Paul

Przed nami play-offy czwartego etapu sezonu inauguracyjnego Overwatch League

Cóż to był za etap! Wiele zaskakujących wyników, rozczarowań jak i pozytywnych wrażeń przyniosły nam zespoły grające w Overwatch League. Wiemy już, które drużyny zagrają w play-offach czwartej fazy sezonu inauguracyjnego i powalczą o 100 000 dolarów. Na początek fazy pucharowej zobaczymy starcie pomiędzy Los Angeles Valiant a Los Angeles Gladiators. Derby drugiego pod względem […]

Cóż to był za etap! Wiele zaskakujących wyników, rozczarowań jak i pozytywnych wrażeń przyniosły nam zespoły grające w Overwatch League. Wiemy już, które drużyny zagrają w play-offach czwartej fazy sezonu inauguracyjnego i powalczą o 100 000 dolarów.

Na początek fazy pucharowej zobaczymy starcie pomiędzy Los Angeles Valiant a Los Angeles Gladiators. Derby drugiego pod względem liczby mieszkańców miasta Stanów Zjednoczonych to spotkanie, na które czekają tysiące fanów Overwatch League. Bardzo dobra postawa jednych i drugich zaowocowała szansą na bezpośredni pojedynek, który dzięki wyborowi dokonanemu przez trenera Gladiatorów, Davida „dpeia” Peia mógł dojść do skutku. Wydaje się, że mimo wszystko faworytami będą zawodnicy LA Valiant, gdyż zajęli oni drugie miejsce biorąc pod uwagę cały sezon w fazie grupowej. Mimo to możemy się spodziewać bardzo wyrównanego pojedynku.

W drugim półfinale zobaczymy dominatorów poprzednich faz sezonu inauguracyjnego, New York Excelsior, a także największe zaskoczenie ostatnich tygodni – Dallas Fuel. Od zmiany trenera ekipa z Dallas nie przypomina już tej, którą widzieliśmy w poprzednich miesiącach. Zespół zaczął grać z pomysłem, bez większych pomyłek. To właśnie Aaron „Aero” Atkins stał się głównym powodem, dla którego dziś widzimy ekipę Taimou w play-offach czwartego etapu. Na ostatniej prostej udało im się pokonać Los Angeles Valiant, czyli zespół walczący o tytuł mistrzowski całego sezonu inauguracyjnego, a wcześniej poradzili sobie chociażby z Boston Uprising czy London Spitfire – zespoły uznawane za o klasę lepsze niż Dallas Fuel.

Mimo ich bardzo dobrej formy, to ich rywale z Nowego Jorku będą dziś faworytami. Dwie wygrane w finałach, a także drugie miejsce mówią same za siebie. Ekipa JJoNaka nie zamierza oszczędzać kogokolwiek, gdyż brakuje im już naprawdę niewiele, aby potwierdzić swoją dominację podczas sezonu inauguracyjnego Overwatch League.

17 czerwca
22:00 Los Angeles Valiant vs Los Angeles Gladiators Bo5
18 czerwca
00:00 Dallas Fuel vs New York Excelsior Bo5
02:00 Finał czwartego etapu Bo5

Wszystkie mecze Overwatch League wraz z angielskim komentarzem dostępne będą na transmisji, którą znajdziecie pod tym adresem. Nagrodą za zwycięstwo w czwartym etapie sezonu inauguracyjnego jest aż 100 000 dolarów, natomiast dla drugiego finalisty przewidziano 25 000 dolarów.

Tagi: , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close
SKT T1

Beniaminek w czołówce, SKT T1 bez ugranej mapy. Pierwsza runda LCK zakończona

Za nami pierwsza kolejka LCK 2018 Summer Split. W ciągu ostatnich sześciu dni oglądaliśmy łącznie aż 13 meczów Bo3 z udziałem najlepszych drużyn LoL-a...