Aleksandr "s1mple" Kostyliev już czwarty raz w tym roku otrzymał tytuł MVP przyznawany przez portal HLTV! Kostyliev swoją bardzo dobrą grą podczas CS:GO Asia Championships 2018 w znaczącym stopniu przyczynił się do triumfu Na`Vi, utrudniał życie rywalom i nie zawodził w bardzo ważnych momentach.

Podopieczny Natus Vincere zakończył wielki finał osiągając na Nuke'u imponujący rating 1,66. Z kolei na przestrzeni całych rozgrywek współczynnik ten w przypadku Kostylieva wyniósł 1,23. W trakcie zawodów aż czterokrotnie osiągnął on jednak rating niższy od 1,00, w tym trzy razy podczas play-offów. W fazie grupowej i reszcie meczów był on praktycznie niezastąpiony dla swojej ekipy, gdyż głównie dzięki niemu wygrała ona CAC 2018.

Prócz Kostylieva kandydatami na najbardziej wartościowego gracza imprezy byli także między innymi Adil "ScreaM" Benrlitom, Ioann "Edward" Sukhariev oraz Paweł "byali" Bieliński. Ostatni wymieniony zawodnik zgarnąłby ten tytuł, gdyby nie kiepsko rozegrane przez niego dwie decydujące mapy w finale. byali, podobnie jak gwiazda Na`Vi, czterokrotnie miał rating niższy niż 1,00, a na jego niekorzyść przemówiła również gorsza dyspozycja w spotkaniach fazy grupowej.

s1mple uzyskał w swojej karierze tytuł MVP łączenie sześć razy. Ostatnio udało mu się go zgarnąć kilka tygodni temu, gdy wraz z swoją ekipą zwyciężył w StarSeries i-League Season 5. Zawodnik zajął także ósme miejsce w ubiegłorocznym rankingu graczy portalu HLTV.org. Nie ma wątpliwości, że na ten moment jest najpoważniejszym kandydatem do zdobycia pierwszej lokaty w kolejnej odsłonie zestawienia.

Po więcej informacji na temat przebiegu, uczestników i wyników CS:GO Asia Championships 2018 zapraszamy do naszej relacji tekstowej.