k0nfig OpTic Gaming
fot. DreamHack/Adela Sznajder

DH Open Summer: Imperial i OpTic meldują się w wielkim finale

Za nami półfinały DreamHack Open Summer 2018. W pierwszym z nich OpTic Gaming zmierzył się z North, natomiast w drugim, o zaszczyt gry w wielkim finale, The Imperial stoczyło walkę z Gambit Esports.

OpTic Gaming 2 : 1 North

(DH Open Summer 2018 – półfinał)
16 8 Inferno 7 11
8 4
13 5 Mirage 10 16
8 6
(7) 22 13 Train 2 18 (3)
2 13

Pierwsza połowa gry na Inferno była bardzo wyrównana, a po pierwszej połowie OpTic Gaming prowadził zaledwie jednym punktem. W drugiej części gry Kjaerbye i spółka zaczęli jednak przegrywać coraz więcej rund, co zakończyło się zwycięstwem ekipy Snappiego. W rozgrywce na Mirage’u początkowo prowadziło North, które zyskało aż osiem oczek przewagi. Mimo prób odrobienia strat przez formację cajunab, ekipa z MSL-em w składzie zwyciężyła na tej mapie 16:13, doprowadzając do remisu.

Gdy na decydującym Trainie OpTic Gaming osiągnął po pierwszej połowie wynik 13:2, wszystko wskazywało na to, że mecz się prędko zakończy. Tak się jednak nie stało, gdyż zawodnicy North odrobili straty i doprowadzili do dogrywki, w której ostatecznie wygrał JUGi wraz z kolegami.

The Imperial 2 : 0 Gambit Esports
(DH Open Summer 2018 – półfinał)
16 13 Cache 2 12
3 10
16 8 Mirage 7 9
8 2
 Inferno 

W pojedynku na Cache’u przez całą pierwszą połowę dominowało The Imperial. Ekipa ta bez większych problemów zgarnęła w niej aż trzynaście punktów, zmniejszając praktycznie do zera szanse rywali na triumf. Gambit Esports jednak nie zamierzało się poddać. Wschodnioeuropejscy zawodnicy ruszyli do ataku i po stronie anty-terrorystów odrobili dziesięć oczek. Okazało się, że to za mało, gdyż w tym samym czasie formacja EspiranaTo zgarnęła wszystkie brakujące jej do zwycięstwa rundy. Pierwsza połowa walki na Mirage’u była bardzo wyrównana, a żadna z drużyn nie potrafiła osiągnąć ponad trzypunktowej przewagi. Sytuacja zmieniła się po zamianie stron, kiedy The Imperial aż ośmiokrotnie pokonało rywali, wygrywając tym samym na drugiej mapie.

Już o 17:00 odbędzie się ostatni mecz rozgrywany w ramach DreamHack Open Summer 2018, w którym The Imperial zmierzy się z OpTic Gaming o 50 000 dolarów. Transmisja wraz z polskim komentarzem odbędzie się na kanale GamerTV. Po więcej informacji na temat tego wydarzenia zapraszamy do naszej relacji tekstowej.

Tagi: , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

NTC zagra na ZOTAC Cup Master Europe w Mediolanie

W piątek w Mediolanie rozpoczną się europejskie finały ZOTAC Cup Master, w których osiem zespołów walczyło będzie o nagrody z puli 20 000 dolarów oraz...