STS
Kubon_Ascent
fot. ESL/Kelly Kline

Team Ascent na dobre rozstaje się z dywizją LoL-a

Koniec dywizji League of Legends w Teamie Ascent. Organizacja po blisko czterech miesiącach rozstała się ze składem wcześniej znanym jako Team DPD. Jednocześnie Ascent dało do zrozumienia, że nie planują wracać na scenę LoL-a i będzie koncentrować się na innych esportowych tytułach.   Podczas kilkumiesięcznej przygody Team Ascent miał okazję pokazania się trzykrotnie na polskiej […]

Koniec dywizji League of Legends w Teamie Ascent. Organizacja po blisko czterech miesiącach rozstała się ze składem wcześniej znanym jako Team DPD. Jednocześnie Ascent dało do zrozumienia, że nie planują wracać na scenę LoL-a i będzie koncentrować się na innych esportowych tytułach.

 

Podczas kilkumiesięcznej przygody Team Ascent miał okazję pokazania się trzykrotnie na polskiej scenie, a także raz na międzynarodowej. Najbliżej zwycięstwa była podczas trzeciego sezonu Pucharu Polski Cybersport – w rozgrywanych podczas IEM Expo zespół Jakuba „Kubona” Turewicza dotarł do samego finału, gdzie musiał uznać wyższość Illuminar Gaming. Kolejny epizod (bardzo krótki, niestety) Ascent miało w European Masters. Paweł „Celaver” Koprianiuk i kompani przegrali jednak obydwa mecze fazy play-in i nie udało im się przebrnąć przez pierwszy etap zmagań.

Kolejnymi okazjami do zaprezentowania się na polskiej scenie były 16. sezon ESL Mistrzostw Polski i drugi sezon Polskiej Ligi Esportowej. O ile w ESL MP Team Ascent dotarł aż do półfinału, to w PLE ekipa Marcina „bucu” Świecha zajęła dopiero piąte miejsce podczas fazy zasadniczej i nie zakwalifikowała się do play-offów. To właśnie brak sukcesu w PLE mógł być głównym czynnikiem, przez który organizacja zdecydowała się zakończyć współpracę z dywizją LoL-a.

Na chwilę obecną nie wiadomo jakie będą dalsze losy Kubona i spółki. Niewykluczone, że raz jeszcze będą oni grali pod nazwą Teamu DPD, tak jak miało to miejsce przed dołączeniem do Ascent.

Tagi: , , , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Jak wygląda CS:GO po wprowadzeniu Panorama UI?

Zaledwie kilka minut temu twórcy Counter-Strike: Global Offensive poinformowali o wprowadzeniu Panorama UI do wersji beta gry. Jeśli jeszcze nie mieli...