Pierwszy turniej eliminacyjny do Intel Extreme Masters Shanghai 2018 zakończony. Ostatecznie awans z regionu Azji uzyskało B.O.O.T-dream[S]cape, które w wielkim finale nie dało większych szans o wiele niżej notowanemu Lucid Dream.

Singapurczycy byli jedną z dwóch wyżej rozstawionych ekip i zmagania zaczynali dopiero w półfinale drabinki przegranych. Mimo to już w pierwszym meczu B.O.O.T-d[S] nieoczekiwanie uznało wyższość Lucid Dream, spadając tym samym do dolnej drabinki. Tam jednak podopieczni Harleya "dsna" Örwalla poradzili sobie z każdym z trzech rywali, a należy pamiętać, że przyszło im się mierzyć m.in. z Signature Gaming oraz MVP PK.

W decydującym meczu B.O.O.T ponownie trafiło na Sattawuta "Leafa" Reathonga i jego kolegów i tym razem nie miało większych problemów z ich pokonaniem. Co prawda samo spotkanie rozpoczęło się od stanu 1:0 na korzyść Tajów, którzy przystępowali do niego jako zwycięzcy górnej drabinki, ale w ostatecznym rozrachunku nie miało to żadnego znaczenia. Piątka z Singapuru okazała się bowiem lepsza na każdej z trzech rozegranych map i wygrała ostatecznie 3:1.

Na ten moment lista uczestników prezentuje się następująco:

B.O.O.T-dream[S]cape Gambit Esports HellRaisers
NRG Esports TyLoo Virtus.pro

Intel Extreme Masters Shanghai 2018 odbędzie się między 1 a 6 sierpnia w Shanghai New International Expo Center. W sumie udział w zawodach weźmie osiem drużyn, które powalczą o łączną pula nagród w wysokości 250 tysięcy dolarów.