STS
x-kom team stomp
fot. Maciej Kołek/x-kom team

Windigo eliminuje x-kom z europejskich finałów ZOTAC Cup Masters

Za nami drugie spotkanie x-kom teamu w europejskich finałach ZOTAC Cup Masters. Polacy w meczu o wszystko zmierzyli się z zawodnikami Windigo Gaming i nie dali rady, przez co ich przygoda z włoskimi zawodami dobiegła już końca.

Windigo Gaming 2 : 0 x-kom team

(ZOTAC Cup Masters Europe – mecz przegranych grupy B)
16 8 Mirage 7 10
8 3
16 13 Inferno 2 4
3 2
 Train 

Pierwsze cztery oczka w rozgrywce na Mirage’u wpadły na konto bułgarskich graczy. Co prawda x-kom zdobył jeden punkt, ale generalnie częściej przegrywał pojedynki Viktora „v1c7oRa” Dyankova, szybko uzyskując aż sześć rund straty. Chwilę później jednak Krzysiek „Goofy” Górski i spółka rozpoczęli comeback, przed przed przerwą ulegając rywalom jeszcze tylko raz. W drugiej części gry nie mieliśmy już zbyt wielu okazji, by zobaczyć dobrą grę Polaków, gdyż zgarnęli oni w niej tylko trzy oczka, a spotkanie na pierwszej mapie zakończyło się niekorzystnym dla nich wynikiem 10:16.

W pierwszej połowie na Inferno x-kom został dosłownie rozjechany przez przeciwnika. Podczas gdy Kamen „bubble” Kostadinov wraz z kolegami zgarnęli aż trzynaście punktów, nadwiślańscy zawodnicy zdobyli ich tylko dwa! Po zamianie stron nie zobaczyliśmy cudu. Gracze Windigo ponownie pokonali biało-czerwonych w pistoletówce i było już niemal pewne, że to własnie oni wygrają. I tak się stało, po chwili spotkanie zakończyło się rezultatem aż 16:4.

Już za chwile odbędzie się kolejny mecz przegranych, w którym Winstrike Team zawalczy z Não Tem Como o możliwość dalszej gry w turnieju. Wszystkie spotkania europejskich finałów ZOTAC Cup Masters 2018 wraz z polskim komentarzem oglądać będzie można za pośrednictwem oficjalnego kanału NVIDIA GeForce na Twitchu. Po więcej informacji na temat zawodów zapraszamy do naszej relacji tekstowej.

Tagi: , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Bayern Monachium wycofa się z planów wejścia w esport?

Już od wielu miesięcy widać, że kluby sportowe zauważyły potencjał tkwiący w esporcie i coraz chętniej otwierają sekcje poświęcone właśnie elektronicz...