STS

Politechnika Wrocławska reprezentantem Polski na europejskich finałach! Podsumowanie Edu Esports League

9 i 10 czerwca stolica Górnego Śląska stała się centrum akademickiej rywalizacji esportowej. W Katowice Gaming House odbyły się bowiem finały zerowego sezonu Edu Esports League, czyli rozgrywek League of Legends dedykowanych oficjalnym reprezentacjom uczelni z całego kraju. W lidze autorstwa Esports Association do zgarnięcia był m.in. wylot na europejskie finały University Esports Masters. Organizatorzy udostępnili materiał wideo podsumowujący wydarzenie.

Podczas 7 kolejek rywalizacji online najlepsze w swoich grupach okazały się reprezentacje Wojskowej Akademii Technicznej , a także trzech politechnik: Śląskiej, Gdańskiej i Wrocławskiej. Sukces w fazie zasadniczej zagwarantował im udział w finałach offline, które w drugi weekend czerwca odbyły się w Katowice Gaming House.

https://www.facebook.com/esportsassociation/videos/1670908406360205/

Po dość jednostronnych półfinałach w meczu o mistrzostwo spotkały się dwie najlepsze drużyny akademickie w kraju – Politechnika Wrocławska i Politechnika Gdańska. Ostatecznie po dwumapowym pojedynku górą byli studenci z Dolnego Śląska. Wywalczyli tym samym przepustkę do ćwierćfinału Pucharu Polski Cybersport, a także udział w europejskich finałach University Esports Masters na Teneryfie!

Mecze League of Legends to nie jedyne rozgrywki esportowe, które tamtego weekendu odbyły się Katowice Gaming House. Finał ligi poprzedził mecz w CS:GO o mistrzostwo Edu Esport Cup #3 by MSI. Zmierzyli się w nim zwycięzcy eliminacji online: RODZINKA_PL i Obrubka Skrawaniem. Triumfatorem finału rozgrywanego na mapie Cache została ekipa „Rodzinki”. Turniej zainaugurował Amatorskią Ligę Esportową spod szyldu MSI, czyli otwartą inicjatywę, która opiera się na cyklicznych turniejach w najpopularniejsze gry esportowe.

Teraz reprezentacja Politechniki Wrocławskiej przygotowuje się do wylotu na Teneryfę, gdzie powalczy o miano najlepszej drużyny akademickiej w Europie. Rozgrywki ruszają 16 lipca, a poczynania polskiej reprezentacji będzie można śledzić na polskojęzycznej transmisji z University Esports Masters. Więcej informacji na temat rozgrywek można znaleźć na fanpage’u Esports Association.

Tagi: , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Brollan i Golden na celowniku Tempo Storm?

Od kilku dni mówi się o tym, że Tempo Storm czekają roszady personalne. Od czasu powstania zespół, którego częścią jest Paweł "innocent" Mocek, często...