Szesnaście drużyn ze Starego Kontynentu rozpocznie dziś walkę o przepustkę na ostatni przystanek przed FACEIT Majorem. W tym gronie znalazły się dwie drużyny z Polski – AGO poprzez zaproszenie, a także Kinguin, które zwycięsko wyszło z otwartych kwalifikacji. Losowanie par pierwszej rundy sprawiło, że Jastrzębie i Pingiwny powinny zaliczyć łatwy start w drodze do Minora.

AGO podejmie dziś dobrze znany im mix grający pod nazwą Japaleno. Spośród dwóch meczów BO3 rozegranych jak dotąd ze Szwedami, oba wygrali Polacy, ale nie były to najłatwiejsze zwycięstwa w historii ekipy Furlana. Drużyna FREDDyFROGa to skład z potencjałem, który może okazać się czarnym koniem kwalifikacji, zwłaszcza biorąc pod uwagę jego całkiem niezłą formę online w ostatnim czasie. Przy lekkiej obniżce dyspozycji AGO możemy spodziewać się wyrównanego pojedynku, a porażka Jastrzębi byłaby niemałą niespodzianką. Takiego rezultatu nie przewidują jednak Gracze STS – aż 98% z nich uważa, że lepsi w tym starciu będą Polacy.

Trzy godziny później swój pierwszy mecz w zamkniętych kwalifikacjach do Minora rozegra Kinguin. Zespół TaZa wskakuje na coraz wyższe obroty, co potwierdzili awansując na finały ZOTAC Cup podczas turnieju w Mediolanie. Dzisiejszy przeciwnik TK – Fragsters – choć na pewno nie jest najłatwiejszy z możliwych, powinien być idealną przeszkodą na start. Polacy bez problemów poradzili sobie z Duńczykami dwa tygodnie temu podczas GG League i trudno spodziewać się, żeby młodzi Skandynawowie nagle wskoczyli na wyższy poziom. Aż 97% Graczy STS wierzy w zwycięstwo Kinguin.

Pełny harmonogram pierwszego dnia zamkniętych kwalifikacji do europejskiego Minora możecie znaleźć tutaj.