W pierwszych latach ery CS:GO FlipSid3 Tactics było stałym bywalcem najważniejszych na scenie imprez. Od dłuższego czasu jednak ekipa zmierza po równi pochyłej i popada powoli w zapomnienie. Pomóc w zmianie takiego stanu rzeczy mają zmiany kadrowe, o których zaczęto właśnie plotkować.

Jak bowiem podaje Ryan z RushBMedia, poza składem ma znaleźć się jeden z najstarszych jego członków, Yegor "markeloff" Markelov. 30-letni Ukrainiec trafił pod skrzydła FlipSid3 w lutym 2015 roku i wraz z ekipą wystąpił w sumie na siedmiu Majorach. Wieku jednak nie da się oszukać – były gracz HellRaisers i Natus Vincere już od wielu miesięcy prezentuje się poniżej oczekiwań i ewentualne odsunięcie go od drużyny wydawałoby się być całkiem zasadne.

Co ciekawe, F3 znalazło już nawet potencjalnego następcę Markelova, którym miałby być Sergey "Ax1Le" Rykhtorov. Nastoletni Rosjanin dotychczas związany był z miksowym 5balls, ale nieoczekiwanie wystąpił wraz z FlipSid3 podczas niedawnych otwartych eliminacji do DreamHack Masters Stockholm 2018 zastępując właśnie markeloffa. Wówczas można było jeszcze podejrzewać, że był to jednorazowy przypadek, ale nowe światło na sprawę rzucił inny z graczy 5balls, Alexey "RuFire" Burakov, który przyznał, że Rykhtorov będzie w najbliższym czasie testowany przez amerykańską organizację.

Jeśli powyższe plotki się potwierdzą, skład FlipSid3 Tactics będzie prezentować się następująco:

  • Andrey „B1ad3” Gorodenskiy
  • Georgi „WorldEdit” Yaskin
  • Jan „wayLander” Rahkonen
  • Igor „lollipop21k” Solodkov
  • Sergey "Ax1Le" Rykhtorov – testy

Na tym zmiany mogą się jednak nie zakończyć. Wspomniany wcześniej Ryan przyznał również, że dostał z pewnego źródła informacje, jakoby nad zakończeniem swojej kariery zastanawiał się Andrey „B1ad3” Gorodenskiy. Niemniej nawet jeśli by do tego doszło to 31-latek nie rozstałby się z FlipSid3 definitywnie i zamiast tego miałby objąć funkcję szkoleniowca pierwszej drużyny.