Zaskakujące wieści dotarły do nas przed chwilą z obozu North. Duńska organizacja ogłosiła bowiem, że na startującym już w czwartek DreamHack Open Valencia 2018 wystąpi ona w międzynarodowym składzie, gdyż ekipę wspomoże pozostający ostatnio bez zatrudnienia Óscar "mixwell" Cañellas.

Hiszpan ma za sobą nieudaną przygodę z G2 Esports. 22-latek miał w nadsekwańskiej ekipie zająć miejsce Richarda "shoxa" Papillona, ale kompletnie nie sprostał oczekiwaniom i po niespełna trzech miesiącach definitywnie rozstał się z zespołem. W tym czasie G2 pojawiło się w sumie na dwóch lanach – Intel Extreme Masters Sydney 2018 oraz DreamHack Masters Marseille 2018 – ale na żadnym z nich nie dało rady choćby wyjść z grupy.

Mało chlubne osiągnięcia Cañellasa nie zniechęciły jednak North, które postanowiło skorzystać z jego usług podczas rozgrywanego w jego ojczyźnie kolejnego tegorocznego przystanku serii DreamHack Open. Wszystko dlatego, że Walencji zabraknie Daniela “mertza” Mertza – były gracz North Academy nieoczekiwanie nie poleci do Hiszpanii, chociaż sama drużyna osiągała ostatnio dość przyzwoite wyniki. Niemniej jak zapewnia trener Skandynawów, taka roszada ma jak najbardziej sens:

Szukałem sposobu, by coś zmienić, zarówno wewnątrz gry, jak i poza nią – przyznał Alexander "ave" Holdt. – I związku z przerwą, którą gracze będą mieć po zakończeniu DreamHack Valencia, uznałem, że będzie to dobry moment, by przeprowadzić test ze składem międzynarodowym. Nasza gra po stronie CT była palącym problemem od wielu miesięcy i czułem, że musimy wypróbować czegoś innego, jeśli chcemy to naprawić – dodał.

Warto na koniec dodać, że zmiana ta nie ma charakteru ostatecznego. Niewykluczone więc, że mertz powróci jeszcze do zespołu, ale rozważane będą też inne opcje. Możliwe zatem, że to nie koniec roszad, które będą miały miejsce w North w najbliższych tygodniach.

W tej sytuacji skład North podczas DreamHack Open Valencia 2018 będzie prezentować się następująco:

  • Mathias „MSL” Lauridsen
  • Philip „aizy” Aistrup
  • Valdemar „valde” Bjørn Vangså
  • Markus „Kjaerbye” Kjærbye
  • Óscar "mixwell" Cañellas – zmiennik
  • Alexander „ave” Holdt – trener