Na kilka dni przed startem Asia Minor Championship London 2018 okazuje się, że nie wszyscy pierwotnie awizowani uczestnicy ostatecznie pojawią się w Londynie. Z udziału w zawodach zrezygnowało bowiem Signature Gaming, zaś 5POWER Gaming będzie musiało skorzystać z pomocy aż trzech zmienników. A wszystkiemu, jak zwykle w takich przypadkach, winne są wizy.

Signature było pewne wyjazdu na Minora już od końca maja, gdy to niespodziewanie zajęło jedno z dwóch premiowanych awansem miejsc podczas południowoazjatyckich eliminacji. Wówczas Tajowie w pokonanym polu pozostawili wówczas m.in. Recca Esports, a niedawno dokonali kilku zmian personalnych, które miały pomóc im w osiągnięciu dobrego wyniku w stolicy Wielkiej Brytanii. Teraz wiemy już jednak, że ekipa ta nie będzie miała takiej szansy, gdyż złożone przez nią wnioski wizowe zostały odrzucone przez brytyjską ambasadę.

Z podobnym problemami borykać się musiało również 5POWER, bo tam zezwolenia na wjazd na terytorium Królestwa Brytyjskiego nie otrzymali Kitikawin "PTC" Rattanasukol, Gan-Erdene "dobu" Batbold oraz Batbayar "kabal" Bat-Enkh. W tej sytuacji organizacja zwróciła się do włodarzy FACEIT, a ci zezwolili na zaangażowanie aż trójki zmienników. Wobec tego w Londynie pod banderą 5P wystąpią Benjamin "moxie" Kou, ZhiHai "QKA" Fu i Andrew "kaze" Khong.

Co ciekawe, rezygnacja Signature oznacza, że w grupie A pozostały już tylko trzy ekipy. W związku z tym od razu do meczu wygranych przesunięte zostało najwyżej notowane Renegades, które do awansu do fazy play-off potrzebować będzie tylko jednego zwycięstwa. Z podobną sytuacją mieliśmy już do czynienia podczas zakończonego dziś Minora CIS – tam kłopoty z uzyskaniem wiz miała Nemiga Gaming, czego beneficjentami byli reprezentanci HellRaisers.