fot. DreamHack/Adela Sznajder

North nie daje szans Luminosity w wielkim finale DreamHack Open Valencia 2018

Po raz drugi w tym roku North okazało się najlepsze podczas zawodów z serii DreamHack Open. Pod koniec maja Skandynawowie mogli świętować triumf we francuskim mieście Tours, dziś natomiast z łatwością pokonali Luminosity Gaming podczas finałowego meczu rozgrywanego w Walencji.

North 2 : 0 Luminosity Gaming

(DH Valencia – wielki finał)
16 10 Inferno 5 7
6 2
16 8 Mirage 7 9
8 2
 Train 

W początkowych minutach meczu trudno było jednoznacznie ocenić kto ma większe szanse na zwycięstwo. Oba zespoły wymieniały się bowiem ciosami, chociaż minimalnie lepiej wychodziło to Luminosity. Dopiero w dziewiątej rundzie North zdołało wreszcie zewrzeć szyki obronne, dzięki czemu Latynosi aż do przerwy nie zdobyli już ani jednego punktu. Duńczycy natomiast wyszli na prowadzenie 10:5, które gwarantowało im spory spokój. Nie zmąciła go nawet druga stracona na Inferno pistoletówka, bo podopieczni Rafaela „zakka” Fernandesa ponownie nie potrafili przekuć tego triumfu w cokolwiek wartościowego. A taka nieporadność graczy z Ameryki Południowej była wodą na młyn skandynawskiej ekipy, która już kilka minut później mogła świętować gładkie w gruncie rzeczy zwycięstwo 16:7.

O wiele więcej emocji przyniosła nam druga mapa tego pojedynku, Mirage. Tam początkowo stroną dominującą było Luminosity, ale tylko do czasu. Wszystko dlatego, że w pewnym momencie North znalazło sposób na rywali i nagle zaczęło niezwykle skutecznie odpierać ich ataki. Taki obrót spraw sprawił, że na koniec pierwszej połowy to znowu Skandynawowie przeważali, ale tym razem różnicą już tylko jednego oczka. Po przejściu do obrony Lumino miało wiele okazji, by postawić się rywalom, ale na swoje nieszczęście większość z nich przegrywało. I to w sposób niezwykle pechowy – gdyby zawodnicy z Brazylii mieli więcej szczęścia to oni mogliby opuszczać serwer w glorii zwycięzców. A tak na drugiej z rzędu mapie lepsze okazało się North, które tym samym wygrało cały mecz wynikiem 2:0.

Końcowa klasyfikacja DreamHack Open Valencia 2018 prezentuje się następująco:

1. North 50 000 $
2. Luminosity Gaming 20 000 $
3-4. Fragsters, Heroic 10 000 $
5-6. AGO Esports, G2 Esports 3 000 $
7-8. Giants Gaming, Virtus.pro 2 000 $
Tagi: , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close
minise kinguin

Kinguin o krok od awansu na Games Clash Masters, dziś drugi dzień eliminacji

Pierwszego dnia drugich zamkniętych eliminacji do Games Clash Masters obyło się bez niespodzianek. Faworyzowany od samego początku Team Kinguin wygrał...