STS
fot. DreamHack/Adela Sznajder

EspiranTo: Byłem zmuszony do grania z kRYSTALem

Dzisiejszy dzień zdecydowanie należy do Rokasa „EspiranTo” Milasauskasa. W ciągu kilku ostatnich godzin informowaliśmy o opuszczeniu przez Litwina składu Imperial na stronie ESEA oraz doniesieniach neLa, który przedstawiał przyczyny całej sytuacji. Obecnie nie musimy już bazować na plotkach, gdyż sam zainteresowany ustosunkował się do krążących w sieci informacji. Okazuje się, że decyzja 17-latka jest powiązana z chęcią […]

Dzisiejszy dzień zdecydowanie należy do Rokasa „EspiranTo” Milasauskasa. W ciągu kilku ostatnich godzin informowaliśmy o opuszczeniu przez Litwina składu Imperial na stronie ESEA oraz doniesieniach neLa, który przedstawiał przyczyny całej sytuacji. Obecnie nie musimy już bazować na plotkach, gdyż sam zainteresowany ustosunkował się do krążących w sieci informacji. Okazuje się, że decyzja 17-latka jest powiązana z chęcią zmiany przynależności klubowej. Utalentowany strzelec postanowił przenieść się na ławkę rezerwowych, jednak póki co nie zdradza żadnych informacji na temat swojej przyszłości.

Według EspiranTo atmosfera w zespole uległa pogorszeniu po ostatniej roszadzie personalnej, czyli zmianie prowadzącego. Nieco ponad miesiąc temu Asgera „AcilioN-a” Larsena zastąpił Kevin „kRYSTAL” Amend, który wcześniej znajdował się na okresie próbnym.  Nie chciałem grać z kRYSTALem przed i po tym, jak do tego doszło, ale zostałem do tego zmuszony. Zostałem również zmuszony do zmiany jako gracza z powodu jego taktyk. To w znacznym stopniu oddziałało na mój wpływ na grę zespołu – wyjaśnił EspiranTo. – Nie jest on złym prowadzącym, ale nie pasował do drużyny – dodał.

Wpływ na decyzję EspiranTo miały również ostatnie rezultaty formacji Imperial. Międzynarodowy skład nie sprostał zadaniu zakwalifikowania się na Minora czy awansu do ligi ESEA MDL. Litwin odniósł się do wydarzeń sprzed miesiąca, kiedy to w Jönköping odbywał się turniej DreamHack Open Summer 2018.  Pewnie myślicie: „dopiero co wygraliście DreamHacka Open Summer, a ty zdobyłeś tytuł MVP, co może zatem być źle?”. To można łatwo wyjaśnić – przed LANem byłem bardzo sfrustrowany i już chciałem odejść. Powiedziałem naszemu trenerowi, że zamierzam grać swoją grę i nie przejmuje się tym, co kRYSTAL może na ten temat powiedzieć. Młody zawodnik zobrazował też przyczynę porażek z dużo niżej notowanymi formacjami.  On (kRYSTAL – przyp. red.) zbyt dużo myślał o tym, że przegramy lub prawie przegramy na anonimowe zespoły, ponieważ darzył je zbyt dużym respektem. 

Nie byłem idealnym zawodnikiem, to jest pewne na 100 procent. Chciałbym powiedzieć przepraszam, za wszystko co zrobiłem. Spędziłem bardzo dobry okres z drużyną i chciałbym im podziękować za wszystko, co dla mnie zrobili. Ale uważam, że potrzebuję wykonać krok naprzód i mam nadzieję, że to będzie najlepsze rozwiązanie dla zespołu, jak i dla mnie – zakończył młody Litwin.

Pełna wypowiedź EspiranTo dostępna jest pod podanym adresem.

Tagi: , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

tarik: Sądziłem, że Cloud9 będzie moim ostatnim zespołem

Od jakiegoś czasu przenosiny Tarika "tarika" Celika do MIBR wydawały się być już przesądzone, a gdy w piątek Amerykanin oficjalnie opuścił szeregi Clo...