Na nieco ponad dobę przed startem Asia Minor Championship London 2018 organizatorzy zawodów podjęli zaskakującą decyzję. Zdecydowali się oni bowiem zorganizować mecz, którego stawką był slot zwolniony niedawno przez Signature Gaming. Przypomnijmy, że Tajów z udziału w imprezie wyeliminowały problemy wizowe.

W walce o ostatnie miejsce naprzeciwko siebie stanęły B.O.O.T-dream[S]cape oraz Devious. Oba zespoły wcześniej dotarły do półfinału południowo-wschodnich azjatyckich eliminacji, a na ich korzyść przemawiał również fakt, że pochodzą one z Singapuru. A oznacza to tyle, że im wizy nie są najzwyczajniej w świecie potrzebne, więc nie byłoby problemu z szybkim przetransportowaniem zwycięzców na Wyspy Brytyjskie.

Samo spotkanie było niezwykle jednostronne, ale to nie może dziwić. Wszak B.O.O.T-d[S]  w tym roku kilkukrotnie miało już okazję, by zaprezentować się na prestiżowych międzynarodowych imprezach i z ogromną  łatwością rozprawiło się z o wiele niżej notowanymi rodakami. Dość powiedzieć, że na obu rozegranych mapach Anthony "ImpressioN" Lim wraz z kolegami oddali rywalom zaledwie osiem rund – na Nuke'u pokonali ich 16:7, by następnie na Duscie2 dokonać pogromu w stosunku aż 16:1!

Wobec tego grupy azjatyckiego Minora prezentują się następująco:

Grupa A Grupa B
B.O.O.T-dream[S]cape 5POWER Gaming
Renegades Tainted Minds
SCARZ Absolute TyLoo
VG.FlashGaming Uniquestars

Asia Minor Championship London 2018 odbędzie się między 16 a 20 lipca w Londynie. Ostatnie dwie najlepsze ekipy całych zawodów zapewnią sobie udział we wrześniowym FACEIT Major London 2018.