Były obie Ameryki, był region Wspólnoty Niepodległych Państw, a więc teraz przyszła pora na Azję. Dziś startuje bowiem Asia Minor Championship London 2018, czyli trzeci turniej, którego stawką jest awans na FACEIT Major London 2018.

Dzień rozpocznie VG.FlashGaming, które zmierzy się ze SCARZ Absolute. W normalnych okolicznościach chińska formacja byłaby jednym z faworytów do awansu, ale niekorzystny bieg zdarzeń sprawił, że w stolicy Wielkiej Brytanii wystąpi ona ze swoim trenerem, a to znacząco obniża jej szanse. Jeśli zaś chodzi o Japończyków ze SCARZ to już sama ich obecność na Minorze jest dość sporym osiągnięciem, zwłaszcza jeśli weźmiemy pod uwagę poziom prezentowany przez scenę z Kraju Kwitnącej Wiśni. Niemniej nie da się ukryć, że Tomoaki "crow" Maruoka i spółka wydają się być jednym z pierwszych kandydatów do bilansu 0:2, wobec czego każde ich zwycięstwo będzie naprawdę sporym zaskoczeniem.

O wiele bardziej wyrównana jest druga para, w której zobaczymy Renegades oraz B.O.O.T-dream[S]cape. Podopieczni australijskiej organizacji mieli już w tym roku okazję, by zagrać na współorganizowanej przez Valve imprezie i teraz ich celem jest co najmniej powtórzenie osiągniętego w Bostonie wyniku, ale o to nie będzie łatwo. Tym bardziej, że Karlo "USTILO" Pivac wraz z kolegami nie błyszczą ostatnio formą. A z tego skorzystać będzie chciało z kolei B.O.O.T-d[S], którego pierwotnie miało na Minorze w ogóle nie być. Jednakże problemy wizowe, które wykluczyły Signature Gaming, sprawiły, że to właśnie Singapurczycy pojawią się w Londynie, by powalczyć o miejsce na FACEIT Major. I wydaje się, że nie są oni w tej walce bez szans, nawet mimo gry ze zmiennikiem.

Poniedziałkowy harmonogram prezentuje się następująco:

16 lipca
09:00 VG.FlashGaming vs SCARZ Absolute BO1
10:15 Renegades vs B.O.O.T-dream[S]cape BO1
11:30 mecz wygranych grupy A BO1
12:45 mecz przegranych grupy A BO3
16:00 decydujący mecz grupy A BO3

Wszystkie mecze wraz z angielskim komentarzem oglądać będzie można na oficjalnym kanale FACEIT na Twitchu. Po więcej informacji na temat Asia Minor Championship London 2018 zapraszamy do naszej relacji tekstowej.