Pierwsze mecze Asia Minor Championship London 2018 już za nami. Zgodnie z tym, czego można było się spodziewać, po pierwsze punkty sięgnęło Renegades, które okazało się lepsze od B.O.O.T-dream[S]cape. Sporą niespodziankę sprawiło natomiast SCARZ Absolute. Japończycy ograli bowiem o wiele wyżej notowane VG.Flash Gaming i są już o krok od fazy play-off.

VG.FlashGaming 11 : 16 SCARZ Absolute

(Asia Minor – grupa A)
11 4 Mirage 11 16
7 5

Już pierwsze minuty dobitnie pokazały, że SCARZ ma zamiar pokusić się dziś o niespodziankę. Japońska formacja, mimo gry w ataku, nieoczekiwanie przejęła inicjatywę i nie oddała jej przez praktycznie całą pierwszą połowę. A faworyzowane VG.Flash mogło tylko bezradnie przyglądać się, jak na koncie rywali lądują kolejne rundy, które coraz bardziej przybliżają graczy z Kraju Kwitnącej Wiśni do wygranej. W efekcie strata YuLuna "Summera" Caia i spółki tuż przed przerwą wynosiła już aż siedem punktów!

Dopiero po zmianie stron podopieczni chińskiej organizacji zaczęli prezentować się nieco lepiej, w czym ewidentnie pomogła im wygrana pistoletówka oraz fakt, że SCARZ po intensywnej pierwszej części meczu złapało zadyszkę. W kolejnych rundach VG.Flash odrobiło więc większość strat i nawet zbliżyło się do przeciwników z Japonii na odległość jednego oczka. Do remisu jednak nie doszło, bo ekipa Ryo "barce'a" Takebayashiego w porę się przebudziła i dzięki mocnej końcówce zatriumfowała ostatecznie 16:11.


Renegades 16 : 8 B.O.O.T-dream[S]cape

(Asia Minor – grupa A)
16 8 Train 7 8
8 1

O wiele bardziej wyrównany charakter, przynajmniej początkowo, miało starcie pomiędzy Renegades a B.O.O.T.-dream[S]cape. Co prawda lepiej w ten pojedynek weszli gracze z Singapuru, którzy wpisali na swoje konto pierwszą pistoletówkę, ale ekipa z Antypodów odpowiedziała już podczas swojego pierwszego fulla. Bardzo długo to zresztą ona przeważała, ale z czasem Anthony "ImpressioN" Lim i spółka zaczęli coraz częściej dochodzić do głosu, dzięki czemu na koniec pierwszej połowy obie ekipy dzielił zaledwie punkt.

Dobra passa B.O.O.T-d[S] zakończyła się jednak wraz z przejściem na stronę atakującą. Zespół, który na Minora dostał się rzutem na taśmę, kompletnie zniknął bowiem z radarów, przytłoczony przez pewną grę obronną Renegades. Dość powiedzieć, że podopieczni Steve'a "Ryu" Rattacasy przez całą drugą część spotkania oddali rywalom zaledwie jedno oczko i z ogromną łatwością doprowadzili ten pojedynek do końca wynikiem 16:8.

Wszystkie mecze wraz z angielskim komentarzem oglądać będzie można na oficjalnym kanale FACEIT na Twitchu. Po więcej informacji na temat Asia Minor Championship London 2018 zapraszamy do naszej relacji tekstowej.