Pierwsze mecze Asia Minor Championship London 2018 już za nami. Zgodnie z tym, czego można było się spodziewać, po pierwsze punkty sięgnęło Renegades, które okazało się lepsze od B.O.O.T-dream[S]cape. Sporą niespodziankę sprawiło natomiast SCARZ Absolute. Japończycy ograli bowiem o wiele wyżej notowane VG.Flash Gaming i są już o krok od fazy play-off.

SCARZ Absolute 16 : 14 Renegades

(Asia Minor – mecz wygranych grupy A)
16 8 Dust2 7 14
8 7

Jeszcze przed startem Minora mało kto dawał Japończykom większe szanse na choćby jedno zwycięstwo, a tymczasem oni wygrali pierwszy mecz i ewidentnie mieli ochotę na więcej. Boleśnie przekonało się o tym Renegades, które po niezłym początku zostało na długo zepchnięte przez orientalnych rywali do rozpaczliwej defensywy. Dość powiedzieć, że w pewnym momencie SCARZ zanotowało nawet serię pięciu wygranych z rzędu rund i było na najlepszej drodze, by jeszcze w pierwszej połowie zapewnić sobie okazałe prowadzenie. Koniec końców jednak tuż przed przerwą obie ekipy dzieliło już tylko jedno oczko, bo Kowbojom udało się jeszcze nieco zapunktować.

Niemniej po zmianie stron piątka z Japonii znowu przycisnęła przeciwników i dopisała na swoje konto kolejne pięć oczek. Mimo stale pogarszającej się sytuacji Renegades w końcu zdołało wskoczyć na właściwe tory i rozpoczęło mozolne odrabianie strat. Była nawet chwila, w której wydawało się, że Karlo "USTILO" Pivac i spółka odwrócą losy tego pojedynku i sięgną po końcowe zwycięstwo. Ale tak się nie stało, bo SCARZ rzutem na taśmę przechyliło szalę zwycięstwa na swoją stronę i niespodziewanie awansowało do play-offów Minora z pierwszego miejsca w grupie A.

Wszystkie mecze wraz z angielskim komentarzem oglądać będzie można na oficjalnym kanale FACEIT na Twitchu, zaś polska transmisja prowadzona jest na kanale ESPORT NOW. Po więcej informacji na temat Asia Minor Championship London 2018 zapraszamy do naszej relacji tekstowej.