Przed nami drugi i jednocześnie ostatni dzień fazy grupowej Asia Minor Championship London 2018. Wczoraj awans do fazy pucharowej zapewniły sobie SCARZ Absolute oraz Renegades, zaś dziś do wyżej wymienionej dwójki dołączą dwie kolejne formacje.

Największe szanse daje się oczywiście TyLoo, które w teorii debiut na Majorze powinno mieć już dawno za sobą. Przypomnijmy, że Hansel "BnTeT" Ferdinand i spółka mieli zagwarantowane miejsce na styczniowym ELEAGUE Major Boston 2018, ale ostatecznie musieli zrezygnować z udziału w zawodach z powodu problemów natury wizowej. Tym razem takich przeszkód już nie będzie, bo wszystkie sprawy formalne zostały załatwione, co oznacza, że teraz wszystko pozostaje w rękach podopiecznych chińskiej organizacji. Ich pierwszym rywalem będzie 5POWER Gaming, które na londyńskiego Minora przyjechało, o zgrozo, z aż trzema zmiennikami w składzie.

W drugiej parze zobaczymy natomiast debiutujące na imprezie tej rangi Tainted Minds, którego barwy reprezentuje m.in. dobrze wszystkim znany Yaman "yam" Ergenekon. 29-latek w 2015 roku wystąpił już na współorganizowanej przez Valve imprezie wraz z Renegades i zapewne chciałby powtórzyć ten wyczyn również ze swoją obecną drużyną. I chociaż łatwo o to nie będzie, to pierwszy rywal Australijczyków wydaje się być dość łatwy do przejścia. Piątka z Antypodów zmierzy się bowiem z Uniquestars, które pochodzi z Izraela – kraju niezwykle orientalnego jeśli chodzi o CS:GO. Dla lwiej części fanów ekipa z Bliskiego Wschodu to wielka niewiadoma, która bardzo szybko powinna pożegnać się z Wielką Brytanią. Chociaż, to samo mówiono także w kontekście Japończyków ze SCARZ...

Wtorkowy harmonogram prezentuje się następująco:

17 lipca

Grupa B

09:00 TyLoo vs 5POWER Gaming TBD
10:15 Tainted Minds vs Uniquestars TBD

Mecz wygranych grupy B

11:30 TBD vs TBD TBD

Mecz przegranych grupy B

12:45 TBD vs TBD
TBD
TBD
TBD

Decydujący mecz grupy B

16:00 TBD vs TBD
TBD
TBD
TBD

Wszystkie mecze wraz z angielskim komentarzem oglądać będzie można na oficjalnym kanale FACEIT na Twitchu. Po więcej informacji na temat Asia Minor Championship London 2018 zapraszamy do naszej relacji tekstowej.