Poznaliśmy trzecią już drużynę, dla której przygoda z Asia Minor Championship London 2018 zakończyła się na fazie grupowej. Zespołem tym okazało się 5POWER Gaming, które w meczu przegranych grupy B musiało uznać wyższość Izraelczyków z Uniquestars.

5POWER Gaming 0 : 2 Uniquestars

(Asia Minor – mecz przegranych grupy A)
9 8 Train 7 16
1 9
(1) 16 4 Mirage 11 19 (4)
11 4
 Inferno 

Początkowe minuty meczu układały się po myśli Uniquestars, które dzięki wygranej pistoletówce prowadziło już 3:0. W końcu jednak i 5POWER uzbierało odpowiednie fundusze, by móc przeciwstawić się swoim izraelskim rywalom, dlatego też pozostała część pierwszej połowy miała bardzo wyrównany przebieg. Świadczy o tym także wynik 8:7, który do przerwy był udziałem obu formacji. Wszystko zmieniło się dopiero w momencie, gdy Guy "anarkez" Trachtman i spółka przeszli do obrony, tworząc defensywny monolit nie do przejścia. Dość powiedzieć, że piątka z Bliskiego Wschodu w drugiej odsłonie tego pojedynku straciła już tylko jeden punkt i w cuglach wygrała 16:9.

Przewaga Uniquestars trwała także na drugiej mapie. Izraelczycy znowu świetnie radzili sobie z odpieraniem ataków przeciwnika, dzięki czemu po pierwszych piętnastu rundach prowadzili aż 11:4! Wówczas wydawało się, że porażka 5POWER jest tylko kwestią czasu, ale występująca w miksowym składzie ekipa niespodziewanie przebudziła się po zmianie stron i m.in. dzięki piorunującej serii siedmiu zdobytych z rzędu oczek doprowadziła do dogrywki. Niemniej tam głos należał już tylko do anarkez i jego kolegów, którzy zatriumfowali ostatecznie 19:16.

Wszystkie mecze wraz z angielskim komentarzem oglądać będzie można na oficjalnym kanale FACEIT na Twitchu, zaś polska transmisja prowadzona jest na kanale ESPORT NOW. Po więcej informacji na temat Asia Minor Championship London 2018 zapraszamy do naszej relacji tekstowej.