Właściciel Riot Games wygrywa 2,9 mln dolarów w procesie sądowym przeciwko Mobile Legends

Tencent Holdings, czyli właściciel Riot Games, otrzymał 2,9 mln dolarów po wygranym procesie sądowym przeciwko twórcom Mobile Legends, czyli MOBY na urządzenia mobilne.

Właściciele League of Legends rozpoczęli całą sprawą w ubiegłym roku. Pozwali oni Shanghai Moonton Technology w Centralnym Sądzie Dystryktowym Kalifornii. Pozew został jednak szybko odrzucony na podstawie forum non conveniensSąd stwierdził, że lepszym rozwiązaniem byłoby przeniesienie sprawy do organów w Szanghaju.

W pierwszym oficjalnym dokumencie kwota, którą właściciele Mobile Legends musieli zapłacić wynosiła około 380 000 dolarów. Sąd ostatecznie stwierdził, że jest to za mało i podniósł ją. Moonton musiał oddać prawie 3 miliony dolarów dla Riot Games. Dokładna wysokość zapłaty to 19,4 mln yuanów.

W pierwszym procesie w Kalifornii deweloperzy League of Legends wskazali wiele podobieństw między dwiema grami. Wystarczy spojrzeć na mapę i od razu widać niesamowite podobieństwo. Kolejny plagiat zaistniał w czempionach, ich opisach oraz umiejętnościach. Co ciekawe, takie kopie zaistniały nie tylko w Mobile Legends, ale także w innych grach od Moonton, takich jak chociażby Magic Rush: HeroesWedług Riot Games, Moonton zarobił setki tysięcy, jeśli nie miliony na kopiowaniu Ligi Legend.

Tagi: , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Minor za pasem – krótko o uczestnikach Europe Minor Championship

Coraz bliżej koniec lipca, a zatem coraz bliżej najważniejszy z naszego punktu widzenia Minor. Tak jest, do akcji wreszcie wkraczają zespoły ze Stareg...