FlipSid3 Tactics jeszcze kilka lat temu było stałym bywalcem najważniejszych międzynarodowych turniejów CS:GO. Czas jednak mijał, a zespół pogrążał się w coraz większym marazmie, dziś natomiast mało kto już o nim pamięta. Włodarze organizacji postanowili jednak w końcu to zmienić i zdecydowali się na naprawdę drastyczne zmiany kadrowe.

W ich wyniku poza grą znalazło się aż trzech zawodników z dotychczasowego składu! Georgi "WorldEdit" Yaskin oraz Igor "lollipop21k" Solodkov zostali przesunięci na listę transferową, zaś Andrey "B1ad3" Gorodenskiy przejął rolę szkoleniowca. WorldEdit i B1ad3 to najstarsi stażem członkowie drużyny, którzy do FlipSid3 trafili jeszcze w 2015 roku. Z kolei lollipop21k został dokooptowany do ekipy zaledwie trzy miesiące temu, ale najwyraźniej nie spełnił pokładanych w nim oczekiwań.

Na ten moment nie wiadomo kto zastąpi wyżej wymienioną trójkę, zaś samo FlipSid3 przyznało, że pełny kształt zespołu poznamy dopiero po zakończeniu FACEIT Major London 2018. Co ciekawe, jeszcze do niedawna wydawało się, że zmiany dosięgną także Yegora „markeloffa” Markelova – wszak Ukrainiec opuścił wiele spotkań ESEA Advanced, zastępowany przez kolejnych zmienników. Ostatecznie jednak 30-latek przynajmniej na razie zachował swoje miejsce.

W tej sytuacji skład FlipSid3 Tactics prezentuje się następująco:

  • Yegor "markeloff" Markelov
  • Jan "wayLander" Rahkonen
  • Andrey "B1ad3" Gorodenskiy – trener
  • Georgi "WorldEdit" Yaskin – lista transferowa
  • Igor "lollipop21k" Solodkov – lista transferowa

Ostatnim lanem, na którym dane nam było oglądać FlipSid3, było ELEAGUE Major Boston 2018. Tam formacja z Europy Wschodniej poradziła sobie fatalnie i odpadała już trzeciego dnia z bilansem 0:3. Od tego czasu słuch o drużynie nieco zaginął.