STS
fot. University Esports Masters

Reprezentanci Polski z trzecim miejscem podczas University Esports Masters

Zakończyły się rozgrywki University Esports Masters w League of Legends, gdzie reprezentacji Polski, zespołowi z Politechniki Wrocławskiej, udało się zająć trzecie miejsce. Zwycięzcą całych rozgrywek zostali gracze z Turcji, którzy pokonali faworyzowanych Portugalczyków. Dzięki zdobyciu tytułu mistrzów sezonu zerowego Edu Esports League reprezentanci Politechniki Wrocławskiej awansowali do jednego z najważniejszych uniwersyteckich turniejów w tym roku, […]

Zakończyły się rozgrywki University Esports Masters w League of Legends, gdzie reprezentacji Polski, zespołowi z Politechniki Wrocławskiej, udało się zająć trzecie miejsce. Zwycięzcą całych rozgrywek zostali gracze z Turcji, którzy pokonali faworyzowanych Portugalczyków.

Dzięki zdobyciu tytułu mistrzów sezonu zerowego Edu Esports League reprezentanci Politechniki Wrocławskiej awansowali do jednego z najważniejszych uniwersyteckich turniejów w tym roku, University Esports Masters. W grupie A oprócz nich znaleźli się gracze z Wielkiej Brytanii, Irlandii, Niemiec oraz Włoch. Bez większych problemów Polakom udało się wyjść z grupy z pierwszego miejsca, nie oddając żadnej mapy.

Nieco trudniej zrobiło się już w fazie pucharowej. Los chciał, że ekipa Roberta „Mofosky’ego” Binka trafiła na faworytów całego turnieju, Portugalię. Niestety, ale okazało się, że zespół Cherriego był zbyt silny dla ekipy z PWru, gdyż świetna gra drużyny z Półwyspu Iberyjskiego spowodowała, że Polakom pozostała jedynie walka o trzecie miejsce z Wielką Brytanią. Pomimo straty mapy, gracze z University of Exeter po raz kolejny musieli uznać wyższość rywali.

W wielkim finale natomiast nieco zaskakująco drużyna z Turcji nawiązała walkę z Portugalczykami, którzy nie bez powodu nazywani byli drużyną, która ma największe szanse na zwycięstwo w turnieju. Pewna gra Cherriego i ekipy na pierwszej mapie dała im prowadzenie, jednak na ich rywali zadziałało to jedynie motywująco. Pomimo problemów wygrany teamfight w drugim starciu, podczas którego Juuzou zdobył aż pięć zabójstw oraz dość pewna gra podczas rozstrzygającego pojedynku spowodowały, że to właśnie Turcy sięgnęli po puchar.

Klasyfikacja Końcowa:

1. Turcja – Bahçeşehir University
2. Portugalia – Faculdade de Engenharia da Universidade do Porto
3. Politechnika Wrocławska – Polska
4. University of Exeter – Wielka Brytania
Tagi: , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Asia Minor: Renegades i Tainted Minds walczą o miejsce na FACEIT Major

Dziś nastąpi zwieńczenie ostatnich kilku dni zmagań. Asia Minor Championship London 2018 dobiega końca, a zawodnikom do rozstrzygnięcia pozostała jesz...