Po pięciu miesiącach Singularity Esports postanowiło pożegnać się ze swoją kobiecą drużyną Counter-Strike: Global Offensive. Oficjalnie powodem tej decyzji była restrukturyzacja, przez jaką przechodzi obecnie firma stojąca za organizacją.

Oficjalnie Singulairty pojawiło się na żeńskiej scenie CS:GO pod koniec lutego. Duńscy włodarze przejęli wówczas skład, który rywalizował podczas Intel Challenge w Katowicach, gdzie odpadł już w fazie grupowej. O wiele lepiej Alyona "Candy" Kuvaeva i jej koleżanki poradziły sobie w marcu przy okazji Copenhagen Games, gdzie udało im się wyeliminować m.in. Squared Prospect i CLG Red, a w wielkim finale pokonać faworyzowane RES Gaming.

Teraz jednak organizację dosięgły problemy finansowe, które wymusiły kolejne cięcia. Już wcześniej ich ofiarą padła męska dywizja Counter-Strike'a, a teraz ten sam los spotkał dywizję kobiecą, zaś same zawodniczki otrzymały wolną rękę w poszukiwaniu nowych pracodawców. Dla samego zespołu, który bierze udział w startującym jutro w Lizbonie GIRLGAMER Esports Festival 2018, jest to ogromny cios i na ten moment nie wiadomo czy byłe już członkinie Singularity będą kontynuować swoje kariery razem, czy też każda pójdzie w swoją stronę.

Ostatni skład Singularity Female prezentował się następująco:

  • Alyona „Candy” Kuvaeva
  • Sophia „Kim” Benfakir
  • Madalina „iLLa” Gherman
  • Kelly „KllyVe” Verhaegen