Po miesięcznej przerwie Quantum Bellator Fire powraca na scenę CS:GO. Rosyjska organizacja ogłosiła bowiem zupełnie nowy skład, stawiając tym razem na rodzime talenty – żaden z nowo pozyskanych zawodników nie ma więcej niż 21 lat, a dwóch z nich nie osiągnęło jeszcze 18. roku życia.

O QB Fire zrobiło się głośno przy okazji styczniowego ELEAGUE Major Boston 2018, podczas którego ekipa dowodzona wówczas przez Nikitę "waterfaLLZa" Matveyeva zaskoczyła wszystkich i zapewniła sobie status legendy, pokonując po drodze m.in. Team EnVyUs, Virtus.pro oraz mousesports. Ten sukces sprawił jednak, że do graczy zaczęły spływać oferty od możniejszych organizacji, nic więc dziwnego, że w czerwcu tego roku zespół zasilił szeregi Winstrike Teamu.

Cisza w szeregach Quantum Bellator trwała miesiąc, ale teraz przedstawiono wreszcie nową drużynę. Jej najbardziej znanym członkiem jest Ivan "spaze" Obrezhan, który w przeszłości związany był chociażby z Gambit Esports, w barwach którego w 2016 roku wystąpił na Majorze. Pozostała czwórka to z kolei zawodnicy na dorobku, którzy nie mieli jeszcze okazji, by szczerzej zaistnieć na scenie, nawet tej lokalnej.

Znamy Konstantina, dyrektora generalnego organizacji, już od dawna i o możliwej współpracy rozmawialiśmy już jakiś czas temu, ale wtedy do niczego nie doszło – przyznał w oświadczeniu Obrezhan. – W pewnym momencie zostałem jednak poproszony o stworzenie składu złożonego z młodych graczy i cały ten proces sprawił mi wielką przyjemność. Zaczęliśmy więc razem trenować i jestem pewny, że uda nam się poprowadzić ich we właściwym kierunku. Zespół pracuje nad sobą każdego dnia, a dzięki wsparciu organizacji będziemy mogli pokazać na co nas stać – dodał.

Nowy skład Quantum Bellator Fire prezentuje się następująco:

  • Ivan "spaze" Obrezhan
  • Kirill "Gospadarov" Gospadarov
  • Jenya "FL1T" Lebedev
  • Mihail "shocked" Hizanishvili
  • Nikita "Twiksar" Bulygin
  • Aleksandr "zoneR" Bogatiryev – trener