Renegades to druga obok TyLoo drużyna, która zapewniła sobie awans na FACEIT Major London 2018 poprzez azjatyckiego Minora. W rozegranym dziś finale drabinki przegranych formacja ta nie dała większych szans podopiecznym Tainted Minds, w sumie oddając im na obu rozegranych mapach zaledwie 12 rund.

Renegades 2 : 0 Tainted Minds

(Asia Minor – finał drabinki przegranych)
16 10 Inferno 5 9
6 4
16 12 Overpass 3 3
4 0
 Inferno 

Mecz zaczął się od zwyczajowego 3:3 – po wygranej pistoletówce Renegades zgarnęło bowiem trzy pierwsze rundy, by następnie oddać trzy kolejne oczka grającym na fullu rywalom. Dopiero z czasem podopieczni Steve'a "Ryu" Rattacasy byli w stanie udokumentować swoją przewagę i m.in. dzięki serii pięciu zdobytych z rzędu oczek wyszli na prowadzenie 10:5. Tainted Minds ani myślało jednak łatwo się poddać i mimo ponownej porażki w pistoletach podjęło próbę walki o comeback. Ale ta nie zdała się na zbyt wiele, bo chociaż pretendenci powiększyli swój dorobek o kolejne cztery punkty, to koniec końców i tak musieli uznać wyższość bardziej utytułowanych rodaków wynikiem 16:9.

Kolejną mapą tego pojedynku był Overpass, na którym dominacja Renegades była już niepodważalna. Karlo "USTILO" Pivac i spółka przez całą pierwszą połowę pozwolili przeciwnikom na zdobycie zaledwie trzech rund, samemu zdobywając ich przy tym aż dwanaście. A gdy faworyci wpisali na swoje konto drugą pistoletówkę to było się już jasne, że za chwilę będzie po wszystkim. Tainted Minds nie miało po swojej stronie żadnych argumentów, a we znaki drużynie dawała się zwłaszcza słaba gra Chrisa "ofnu" Hanleya, który z ogromnym trudem dobił do liczy 5 fragów, bardziej przy tym przeszkadzając niż pomagając swoim kolegom. W tych okolicznościach wynik 16:3 nie może nikogo dziwić, tak samo jak awans zawodników Ryu na Majora.

Wszystkie mecze wraz z angielskim komentarzem oglądać będzie można na oficjalnym kanale FACEIT na Twitchu, zaś polska transmisja prowadzona jest na kanale ESPORT NOW. Po więcej informacji na temat Asia Minor Championship London 2018 zapraszamy do naszej relacji tekstowej.