fot. Riot Games

Ocelote będzie przemawiał na esportowej konferencji organizowanej przez MKOl

Jedna z najbarwniejszych postaci w świecie esportu, Carlos „Ocelote” Rodriguez Santiago, ogłosił dziś na swoim Twitterze, że będzie jedną z osób przemawiających podczas esportowej konferencji organizowanej przez Międzynarodowy Komitet Olimpijski.

Ocelote znany jest przede wszystkim graczom League of Legends. Jeden z najsławniejszych midlanerów, a obecnie właściciel G2 Esports – jest szczególną postacią w świecie esportu. W swojej karierze zarówno osiągał wielkie zwycięstwa, jak i ponosił dotkliwe porażki. Jest to osoba, która miała tak wielką rzeszę fanów, jak i wrogów. To on jest w dużej mierze powodem popularności sceny League of Legends w Europie.

Ze strony MKOl-u może to być strzał w dziesiątkę. Renoma byłego gracza SK Gaming przysporzy zainteresowania dla inicjatywy, a sam Ocelote, jako człowiek, który wiele razy podnosił się po porażkach, może stać się symbolem olimpijskiego ducha w esporcie. Jest to mocny argument w toczącej się już od dawna dyskusji dotyczącej włączenia esportu do programu igrzysk olimpijskich.

Przypomnijmy, że już 21 lipca w Lozannie MKOl organizuje forum esportowe, które prawdopodobnie przybliży nas do rozstrzygnięć w tej kwestii. Obecność Ocelote’a na tym wydarzeniu, jest dużym sukcesem dla fanów LoL-a, ale i całego świata esportu.

Tagi: , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close
reatz

Minor EU: Team Kinguin vs Sprout Esports – statystyki graczy

Były wielkie nadzieje, a jak na razie jest wielkie rozczarowanie. Team Kinguin w swoim pierwszym meczu podczas europejskiego Minora okazał się słabszy...