Reprezentanci ENCE eSports są już o krok od awansu na wrześniowego Majora w Londynie. Fińska formacja nie miała większych problemów w starciu ze Sprout Esports. Pierwszy z półfinałów drabinki wygranych zakończył się wynikiem 2:0.

ENCE eSports 2 : 0 Sprout Esports

(Europe Minor – półfinał drabinki wygranych)
16 12 Dust2 3 7
4 4
16 10 Nuke 5 7
6 2
 Train 

Pojedynek na Duście2 lepiej rozpoczął się dla grających po stronie atakującej reprezentantów ENCE. Finowie zdołali zwyciężyć w pistoletówce, a potem w kolejnych czterech rundach. Sprout w końcu zdobyło się na przerwanie serii porażek, ale już w kolejnej odsłonie starcia ponownie lepsi byli podopieczni Joony "natu" Leppänena, przez co po krótkiej chwili na tablicy pojawił się wynik 9:1. Duńsko-niemiecka formacja próbowała rzecz jasna ratować tę fatalną sytuację, ale do przerwy nie zmieniło się zbyt wiele. ENCE zwyciężyło 12:3 i zapewniło sobie solidną zaliczkę przed startem drugiej połowy.

Gigantyczna przewaga graczy z Finlandii powiększyła się krótko po zmianie stron. Sprout doszło do głosu dopiero w momencie, gdy Aleksi "allu" Jalli i jego kompani mieli na swoim koncie już piętnaste oczko. Zawodnicy w czarno-zielonych trykotach zainkasowali jeszcze cztery punkty, jednak nie miało to już większego wpływu na końcowy rezultat. ENCE wygrało na pierwszej mapie 16:7.

Równie pomyślnie rozpoczęło się dla ENCE starcie na drugiej mapie spotkania, Nuke'u. Ekipa Jere "sergeja" Salo zainkasowała pierwsze dwie rundy, a po chwili dołożyła na swoje konto kolejne dwa oczka. Tym razem jednak Denis "denis" Howell i spółka nie pozwolili swoim oponentom na rozwinięcie skrzydeł. Wkrótce przewaga Finów zmalała do zaledwie jednego punktu i wydawało się, że inicjatywa trafiła w ręce Sprout. ENCE złapało jednak drugi oddech i zgarnęło cztery dodatkowe rundy, ostatecznie wygrywając na półmetku 10:5.

Reprezentanci niemieckiej organizacji po raz pierwszy w meczu zwyciężyli w pistoletówce, dzięki czemu otworzyli sobie drogę na zminimalizowanie strat do rywali. Szybko jednak doczekaliśmy się kontry ze strony ENCE, które wygrało już w kolejnej rundzie, a łącznie zainkasowało trzy punkty z rzędu, jednocześnie doprowadzając do stanu 13:6. Sprout nawiązało jeszcze kontakt z Finami, jednak zdało się to na nic, a sytuacji nie ułatwiał fatalny stan ekonomii. Aerial i jego kompani ostatecznie zwyciężyli 16:7 i zapewnili sobie miejsce w finale drabinki wygranych Minora w Londynie.

Wkrótce rozpocznie się pojedynek pomiędzy OpTic Gaming a Ninjas in Pyjamas. Spotkanie to wraz z angielskim komentarzem oglądać będzie można na oficjalnym kanale FACEIT na Twitchu lub też na prywatnym kanale Piotra „izaka” Skowyrskiego. Po więcej informacji na temat Europe Minor Championship London 2018 zapraszamy do naszej relacji tekstowej.