Team Ascent pojawił się na polskiej esportowej mapie na początku roku, gdy pozyskał skład League of Legends. Miesiąc później włodarze organizacji zainwestowali także w Rainbow Six: Siege, dziś natomiast zaprezentowali nam zakontraktowaną przez siebie drużynę Counter-Strike: Global Offensive.

W zespole znalazło się kilka znanych już na polskiej scenie nazwisk, z czego ostatnim czasy największe sukcesy święcił Szymon "JaKu" Maciąg. 18-latek niespełna miesiąc temu sięgnął wraz z tomorrow.gg po triumf w 3. sezonie Polskiej Ligi Esportowej, a także awansował do zamkniętych eliminacji do europejskiego Minora. Ostatecznie jednak ani on, ani jego ówcześni koledzy nie powalczyli o wyjazd do Londynu, a sama ekipa z przyczyn natury formalnej została rozwiązana.

Ponadto miejsce w formacji znalazło się również m.in. dla Gabriela "gaba" Jaroszuka oraz Tomasza "exhiego" Tuszki. Ten pierwszy przez jakiś czas związany był z PRIDE, ale w połowie czerwca został zastąpiony przez Adriana "SAYNA" Łączyńskiego. Z kolei Tuszko w tym roku miał już okazję grać dla Pompa Temu, Illuminar Gaming oraz na zasadzie wypożyczenia w x-kom teamie. Oznacza to, że Ascent będzie już czwartą jego drużyną na przestrzeni ostatniego półrocza.

Dysponujemy bardzo dobrą mieszanką graczy – stwierdził Jaroszuk w oficjalnym oświadczeniu. – Każdy z nas jest świetnym strzelcem, a na pierwszych treningach wszyscy wiedzieli już, jaką chcą pełnić rolę w zespole. Krótko mówiąc: dobrze się uzupełniamy. Jak mówi przysłowie: „nie od razu Rzym zbudowano”, niemniej naszym priorytetem są ESL Mistrzostwa Polski i jak najszybsze wkroczenie do czołowej piątki w Polsce – dodał.

Nowy skład Teamu Ascent prezentuje się następująco:

  • Gabriel „gab” Jaroszuk
  • Tomasz „exhie” Tuszko
  • Szymon „JaKu” Maciąg
  • Patryk „Ortel” Ortel
  • Michał „Czapel” Czapla