STS
fot. Blizzard

NY Excelsior odpada! Philadelphia Fusion vs London Spitfire w wielkim finale OWL

Do sporej sensacji doszło w play-offach inauguracyjnego sezonu Overwatch League. Faworyzowane od samego początku New York Excelsior, które docierało do czołowej dwójki każdego z czterech etapów ligowych, nie zdołało przejść Philadelphia Fusion i pożegnało się z zawodami już w półfinale! Sytuacja ekipy z Wielkiego Jabłka już wcześniej była nie najlepsza – w nocy z środy na czwartek […]

Do sporej sensacji doszło w play-offach inauguracyjnego sezonu Overwatch League. Faworyzowane od samego początku New York Excelsior, które docierało do czołowej dwójki każdego z czterech etapów ligowych, nie zdołało przejść Philadelphia Fusion i pożegnało się z zawodami już w półfinale!

Sytuacja ekipy z Wielkiego Jabłka już wcześniej była nie najlepsza – w nocy z środy na czwartek została ona po raz pierwszy pokonana przez Fusion, co w znacznym stopniu zmniejszyło jej szanse na awans. Koreański skład nie mógł już sobie pozwolić na żadną wpadkę i musiał wygrać dwa pozostałe spotkania serii, by ostatecznie wywalczyć sobie slot w wielkim finale. Marzenia Tae-honga „MekO” Kima i jego kolegów bardzo szybko legły jednak w gruzach. Po zaciętym meczu Excelsior po raz drugi musiało bowiem uznać wyższość rywali z Filadelfii, tym razem przegrywając 2:3. I chociaż samo spotkanie było niezwykle zacięte to koniec końców dla NY nie miało to większego znaczenia – trzy punkty powędrowały do Pensylwanii.

Komplet wyników prezentuje się następująco:

22 lipca

Pierwszy półfinał

01:00 New York Excelsior 2:3 Philadelphia Fusion
Junkertown 2:3
Lijiang 2:1
King’s Row 0:3
Hanamura 2:1
Dorado 2:3

Teraz przed nami kilkudniowa przerwa, która potrwa do 28 lipca. To właśnie tego dnia w Nowym Jorku odbędzie się pierwszy pojedynek serii finałowej, w którym zmierzą się London Spitfire oraz Philadelphia Fusion. Po więcej informacji na temat play-offów pierwszego sezonu Overwatch League zapraszamy do naszej relacji tekstowej.

Tagi: , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close
Cody Sun

100 Thieves samotnie na fotelu lidera na półmetku NA LCS

Potrzeba było aż pięciu tygodni, aby w końcu ujrzeć samodzielnego lidera tabeli w NA LCS. Od samego początku letniego splitu północnoamerykańskich roz...