STS
Pompa Team Mystiques

Pompa Team triumfatorem piątych otwartych kwalifikacji do ESL MP w LoL-a

Za nami kolejna, przedostatnia już odsłona otwartych kwalifikacji do 17. sezonu ESL Mistrzostw Polski w League of Legends. Wczoraj komplet wymaganych do uzyskania awansu do prestiżowych rozgrywek punktów uzyskali reprezentanci Pompa Team, rehabilitując się tym samym za niezbyt imponujący występ w środowym turnieju. Na swojej drodze do ostatecznego zwycięstwa Pompa musiała zmierzyć się z paroma […]

Za nami kolejna, przedostatnia już odsłona otwartych kwalifikacji do 17. sezonu ESL Mistrzostw Polski w League of Legends. Wczoraj komplet wymaganych do uzyskania awansu do prestiżowych rozgrywek punktów uzyskali reprezentanci Pompa Team, rehabilitując się tym samym za niezbyt imponujący występ w środowym turnieju.

Na swojej drodze do ostatecznego zwycięstwa Pompa musiała zmierzyć się z paroma naprawdę solidnymi przeciwnikami. W półfinale Patryk „Mystiques” Piórkowski i jego kompani stanęli w szranki z zajmującymi wysokie miejsce w rankingu zawodnikami Team8. W decydującym pojedynku PT przyszło walczyć z aktualnymi liderami zestawienia, czyli Adive. Koniec końców po trwającej niemalże 40 minut potyczce, zwycięsko z Summoner’s Rift zeszli gracze Pompy, tym samym znacząco zbliżając się do zamkniętych kwalifikacji.

Do interesującej sytuacji doszło natomiast już w 1/8 finału, kiedy Pompa Team miał rozpocząć mecz z ówczesnymi liderami rankingu, czyli E-Blue Digital Paradox. W związku z tym, że EDP nie było w stanie wystawić do tego pojedynku pełnego składu w wymaganym czasie, Wiktor „Ejsner” Świderski i reszta postanowili rozpocząć grę w czterech. Zgodnie z oczekiwaniami EDP zostało kompletnie zmasakrowane w tym spotkaniu i wytrzymało na wirtualnej arenie niecałe 18 minut.

Dzięki zwycięstwu we wczorajszych eliminacjach do 17. sezonu ESL MP w LoL-a Pompa Team zgarnął 100 punktów kwalifikacyjnych, podczas gdy Adive musiało zadowolić się 80 punktami. Mimo wszystko to właśnie Adive obejmie prowadzenie w klasyfikacji generalnej otwartych eliminacji do ESL MP.

Ostatni turniej kwalifikacyjny do 17. sezonu ESL MP w League of Legends odbędzie się już w najbliższą środę, 25 lipca. Zapisy prowadzone są tutaj.

Tagi: , , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

NY Excelsior odpada! Philadelphia Fusion vs London Spitfire w wielkim finale OWL

Do sporej sensacji doszło w play-offach inauguracyjnego sezonu Overwatch League. Faworyzowane od samego początku New York Excelsior, które docierało d...