STS
fot. ESL/Bart Oerbekke

jdm64 dołączy do North?

Czyżby skład North już na stałe miał przyjąć formę międzynarodową? Tak twierdzi neL z serwisu Flickshot, który poinformował, że według jego źródeł do skandynawskiej formacji przymierzany jest były gracz Teamu Liquid, Josh „jdm64” Marzano. Nieco ponad tydzień temu North sięgnęło po triumf podczas DreamHack Open Valencia 2018, pokonując w wielkim finale Luminosity Gaming. Wówczas skład […]

Czyżby skład North już na stałe miał przyjąć formę międzynarodową? Tak twierdzi neL z serwisu Flickshot, który poinformował, że według jego źródeł do skandynawskiej formacji przymierzany jest były gracz Teamu Liquid, Josh „jdm64” Marzano.

Nieco ponad tydzień temu North sięgnęło po triumf podczas DreamHack Open Valencia 2018, pokonując w wielkim finale Luminosity Gaming. Wówczas skład czterech Duńczyków w roli zmiennika wspierał Oscar „mixwell” Cañellas, który w dużym stopniu przyczynił się do końcowego sukcesu, ale od samego początku pewnym było, że Hiszpan nie zabawi w zespole na dłużej. Zresztą, trzy dni temu oficjalnie dołączył do rodzimego super teamu, Movistar Riders.

W związku z tym możliwe, że włodarze z Kopenhagi skierują teraz swój wzrok właśnie w stronę jdm64. Marzano to były członek takich drużyn, jak Counter Logic Gaming oraz Team Liquid, ale od dłuższego czasu pozostaje poza grą. Po raz ostatni w akcji można było go zobaczyć w lutym podczas eliminacji do StarLadder i-League StarSeries Season 4, zaś krótko po tym wylądował na ławce rezerwowych. Przebywał na niej aż do czerwca, bo właśnie wtedy wygasła jego umowa z Liquid, i oznacza to, że organizacje zainteresowane usługami Amerykanina nie będą musiały płacić za niego ani grosza.

Doniesienia te mogą oznaczać, że Daniel „mertz” Mertz raczej nie powróci już do składu. Nastolatek został przesunięty z North Academy w styczniu tego roku i początkowo jego przygoda z pierwszą drużyną wyglądała nawet nieźle. Z czasem jednak we znaki dały się wahania formy młodego zawodnika, które miały negatywny wpływ na postawę całego zespołu zwłaszcza po stronie CT. W związku z tym ostatecznie Mertz stał się rezerwowym i chociaż początkowo zapewniano, że będzie on brany pod uwagę przy ustalaniu przyszłego składu, to najnowsze plotki zdają się temu przeczyć.

Jeżeli powyższe doniesienia okażą się prawdą, skład North będzie prezentować się następująco:

  • Mathias „MSL” Lauridsen
  • Philip „aizy” Aistrup
  • Valdemar „valde” Bjørn Vangså
  • Markus „Kjaerbye” Kjærbye
  • Josh „jdm64” Marzano
  • Alexander „ave” Holdt – trener
Tagi: , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close
Pompa Team Mystiques

Pompa Team triumfatorem piątych otwartych kwalifikacji do ESL MP w LoL-a

Za nami kolejna, przedostatnia już odsłona otwartych kwalifikacji do 17. sezonu ESL Mistrzostw Polski w League of Legends. Wczoraj komplet wymaganych...