STS
fot. ESL

Wielki powrót, wielkie szanse. Szósty tydzień EU LCS startuje już dzisiaj

Już dziś o godzinie 18:00 rozpocznie się kolejna runda EU LCS 2018 Summer Split, czyli najbardziej prestiżowych rozgrywek LoL-a w Europie. Po raz szósty w rundzie letniej najlepsze zespoły ze Starego Kontynentu staną do walki o awans na mistrzostwa świata.

Szósty tydzień zmagań w EU LCS 2018 Summer Split rozpocznie starcie Unicorns of Love i Misfits Gaming. Zespół Chresa „Sencuxa” Laursena będzie starał się powiększyć swoją przewagę w tabeli, która po porażkach G2 Esports wynosi już dwa zwycięstwa. Zdecydowanym faworytem jest oczywiście Misfits, ale być może zespół popularnych Jednorożców sprawi ogromną niespodziankę.

Kolejne mecze zapowiadają się nie mniej interesująco. H2K będzie walczyło o swoją pierwszą wygraną, z kolei ROCCAT po ostatnich porażkach z pewnością nie ma zamiaru tracić kolejnych punktów więc nie zlekceważy swojego rywala. Zespół Martina „HeaQ” Kordmaa doskonale zdaje sobie sprawę jak wygląda sytuacja w tabeli i wie, że nie może sobie pozwolić na stratę kolejnych punktów.

Zdecydowanie najciekawszym meczem będzie jednak starcie Teamu Vitality z Giants Gaming. Nie jest to może spotkanie na szczycie tabeli, ale to w nim będziemy świadkiem wielkiego powrotu. Po niespełna roku Mateusz „Kikis” Szkudlarek wraca do EU LCS. Czy jego głód gry na najwyższym szczeblu wpłynie pozytywnie na Vitality i poprowadzi ich do zwycięstwa? Odpowiedź już dziś o 20:00.

W kolejnym meczu zmierzą się G2 i Splyce. Zdecydowanym faworytem jest tutaj drużyna Marcina „Jankosa” Jankowskiego. Po ostatnich porażkach, sytuacja G2 mocno się skomplikowała. Zespół ten już nie bije się z Misfits o palmę pierwszeństwa, ale walczy o utrzymanie drugiego miejsca czując na sobie oddech Fnatic i FC Schalke 04. Splyce z kolei wie, jak spłaszczona jest sytuacja w tabeli i będzie robiło wszystko co może by zdobyć jakże cenne punkty.

Na koniec dzisiejszych rozgrywek czeka nas prawdziwy esportowy deser. Fnatic zmierzy się w nim z FC Schalke 04. Ekipa Oskara „Vandera” Bogdana doskonale zdaje sobie sprawę z szansy, przed którą się znalazła i z pewnością da z siebie 110% by ją wykorzystać. Z drugiej strony drużyna Martina „Rekklesa” Larssona jest w wyśmienitej formie i liczy na zwycięstwo nie tylko dzisiaj, ale i w całym EU LCS.

Tak prezentuje się terminarz dzisiejszych spotkań:

Piątek, 27 lipca
18:00 Unicorns of Love vs Misfits Gaming Bo1
19:00 H2k-Gaming vs ROCCAT Bo1
20:00 Team Vitality vs Giants Gaming Bo1
21:00 G2 Esports vs Splyce Bo1
22:00 Fnatic vs FC Schalke 04 Bo1

Wszystkie spotkania EU LCS 2018 Summer Split będziecie mogli obejrzeć z polskim komentarzem w ESL.TV Polska. Rozgrywki możecie śledzić w naszej relacji.

Tagi: , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Aktualizacja CS:GO – 27 lipca

Koniec lipca się zbliża, a to oznacza, że Panorama UI już niedługo stanie się dostępna dla wszystkich graczy Counter-Strike: Global Offensive. Nic wię...