STS
Liquid Doublelift
fot. Riot Games

Kolejne mecze NA LCS. Czy trójka liderów znowu sięgnie po zwycięstwa?

Ledwo wszyscy ochłonęliśmy po emocjach związanych z pierwszym dniem 6. kolejki rozgrywek na scenie NA LCS, a już czeka nas kolejna dawka League of Legends na najwyższym poziomie. Zapowiada się długi wieczór pełen zaciętych pojedynków. Jak już gracze zza oceanu zdołali nas przyzwyczaić, niczego nie możemy być pewni. Jako pierwsi do walki przystąpią gracze Teamu […]

Ledwo wszyscy ochłonęliśmy po emocjach związanych z pierwszym dniem 6. kolejki rozgrywek na scenie NA LCS, a już czeka nas kolejna dawka League of Legends na najwyższym poziomie. Zapowiada się długi wieczór pełen zaciętych pojedynków. Jak już gracze zza oceanu zdołali nas przyzwyczaić, niczego nie możemy być pewni.

Jako pierwsi do walki przystąpią gracze Teamu SoloMid oraz FlyQuest. Obie ekipy zawiodły wczoraj swoich fanów ulegając przeciwnikom. Zarówno drużyna  Nicolaia „Jensena” Jensena, jak i formacja Sørena „Bjergsena” Bjerga liczą na więcej niż środek tabeli, tak więc możemy się spodziewać niezwykle zaciętego i wyrównanego starcia.

Krótko po godzinie 21:00 na scenę wyjdą gracze Counter Logic Gaming oraz 100Thieves. Drużyna Zaqueri „aphromoo” Black’a prowadzi w tabeli NA LCS i z pewnością nie odda swojego miejsca bez walki. A należy też pamiętać, że CLG sprawuje się jak na razie zdecydowanie poniżej oczekiwań i po wczorajszej porażce z Optic musi teraz odrabiać straty do czołówki.

Przed szansą na kolejne zwycięstwo staje Team Liquid. Mistrzowie Ameryki Północnej po bardzo ciężkiej walce pokonali wczoraj Golden Guardian i utrzymali miejsce w czubie tabeli, jednak wciąż czują na swoich plecach oddech innych drużyn, zwłaszcza EchoFox oraz 100Thieves. Czy Jake „Xmithie” Puchero i koledzy utrzymają najwyższy poziom i pokonają słabiej dysponowane Clutch Gaming? Przekonamy się wkrótce po 23:00.

W następnym pojedynku zmierzą się Cloud9 oraz Echo Fox. Drużyna Roberta „Blaber” Huang’a, choć dotychczas rozczarowywała, to wygrywając wczoraj z TSM wlała nadzieje w serca swoich kibiców. Można więc liczyć, że natchnione zwycięstwem C9 będzie starało się popsuć szyki EchoFox, które wraz z Liquid i 100 Thieves nadal przewodzi stawce letniego splitu NA LCS.

Na sam koniec czeka nas pojedynek OpTic Gaming z Golden Guardians. Pozycja GG w tabeli, mimo wczorajszej porażki, wygląda nadspodziewanie dobrze. Ekipa Samsona „Lourlo” Jacksona gra poprawnie i choć brakuje jej jeszcze umiejętności do walki z najlepszymi drużynami, może sprawić ogromne trudności drużynie Tristana „PowerOfEvila” Schrage’a. Oba zespoły mają identyczną liczbę zwycięstw, można się więc spodziewać zaciętej walki o minimalną przewagę w tabeli NA LCS.

Dzisiejsze rozgrywki zapowiadają się emocjonująco. Poniżej prezentujemy ich harmonogram:

Niedziela, 29 lipca 2018
21:00 FlyQuest vs Team SoloMid Bo1
22:00 100 Thieves vs Counter Logic Gaming Bo1
23:00 Team Liquid vs Clutch Gaming Bo1
Poniedziałek, 30 lipca 2018
00:00 Cloud9 vs Echo Fox Bo1
01:00 OpTic Gaming vs Golden Guardians Bo1

Wszystkie mecze NA LCS 2018 Summer Split będziecie mogli obejrzeć w ESL.TV Polska. Po więcej informacji na temat rozgrywek zapraszamy do naszej relacji tekstowej.

Tagi: , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

ZEDKO i MonttY opuszczają ex-eXtatus

Martin "MonttY" Melišek oraz Jindřich "ZEDKO" Chyba pożegnali się ze składem warmup, bardziej znanym jeszcze z występów pod nazwą eXtatus. Decyzja zos...