STS
Marc Merrill
fot. youtube.com

Marc Merrill: Celem dla Riot Games jest wydawanie dużej gry co dekadę

Nie od dziś wiadomo, że League of Legends stworzone przez Riot Games to jeden z najgłośniejszych tytułów na całym świecie. Mimo że jego popularność wciąż rośnie, to coraz częściej usłyszeć możemy o potencjalnym nowym dziele stworzonym przez amerykańskie studio. Gdy na Twitterze Marca Merrilla, współzałożyciela Riot Games, pojawiło się jedno proste pytanie – „czy powinniśmy […]

Nie od dziś wiadomo, że League of Legends stworzone przez Riot Games to jeden z najgłośniejszych tytułów na całym świecie. Mimo że jego popularność wciąż rośnie, to coraz częściej usłyszeć możemy o potencjalnym nowym dziele stworzonym przez amerykańskie studio.

Gdy na Twitterze Marca Merrilla, współzałożyciela Riot Games, pojawiło się jedno proste pytanie – „czy powinniśmy stworzyć grę MMO?” rozpoczęły się spekulacje dotyczące nowego tytułu, choć wpis ten okazał się być to tylko żartem. Dyskusję wzburzyły także nowe informacje dotyczące świata Ligi, które kilka dni temu ujrzały światło dzienne. Całe to działanie wygląda tak, jakby rzeczywiście próbowano stworzyć o wiele bardziej określony świat, który dałoby rozwinąć się w kolejnych grach.

W wywiadzie dla Variety, Merrill zdecydował się opowiedzieć nieco o planach firmy. Nawiązując do wcześniejszego tweeta, popularny Tryndamere stwierdził: – Prawda jest taka, że zastanawiamy się nad różnymi gatunkami gier. Mamy wiele zespołów zajmujących się poszukiwaniem różnych możliwości, które naszym zdaniem będą dobre dla graczy – oznajmił Merrill. Dodatkowo, odniósł się także do pewnych wartości, którymi powinna kierować się firma tworząc nowy tytuł: – Jest wiele gier, które ludzie kupują przez sklepy z aplikacjami, bibliotekę Steama czy na konsolach. Tworzy to wiele ciekawych pytań i wyzwań, lecz my skupiamy się na tym, co byłoby warte czyjegoś czasu. Jest tylko jeden typ gier, które chcemy tworzyć – gry, które przetrwają długi czas – skwitował.

Celem dla Riot Games jest szybki rozwój i wydawanie dużej gry co dekadę – mówi Merrill. Jest to mała wskazówka dla wszystkich oczekujących nowego tytułu od amerykańskiej firmy, gdyż jak powszechnie wiadomo pierwsza jej produkcja, League of Legends, powstała aż dziewięć lat temu. Czy to oznacza, że już niedługo powinniśmy zobaczyć kolejną grę? Wszystko zależy od tego, w jakim stopniu zaawansowania są prace nad nowym tytułem, a sam Merrill stara się wypowiadać o tym bardzo wymijająco. Więcej wypowiedzi współzałożyciela Riot Games znajdziecie w tym miejscu.

Tagi: , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

LG HIRO Quersus Wakacyjne SUPER GAME e-sport tym razem w Wejherowie

Była Oława, była Białka Tatrzańska, zaś teraz przed nami kolejna już impreza z serii wakacyjnych turniejów SUPER GAME e-sport. Tym razem LG HIRO Quers...