Wielkie północnoamerykańskie święto Counter-Strike'a, w którym udział wzięły aż 52 drużyny, dobiegło końca. Dwunasta edycja półamatorskich zawodów Fragadelphia dobiegła końca, zaś po tytuł mistrzowski sięgnęło ostatecznie Swole Patrol, które w wielkim finale pokonało miksowe ownage.

Swole w ostatnim czasie przeszło spore zmiany, w związku z którymi ze składem pożegnało się aż dwóch graczy. Dlatego też w Filadelfii zespół wspierali pozostających ostatnio na bezrobociu Braxton "swag" Pierce oraz Jaccob "yay" Whiteaker z compLexity Gaming. Problemy te nie przeszkodziły jednak Amerykanom w pokonaniu wszystkich przeciwników – SP rozpoczęło zmagania od fazy grupowej, w której ani razu nie straciło więcej niż siedem rund. Tak naprawdę pierwszym rywalem, który w większym stopniu postawił się Ryanowi "freakazoidowi" Abadirowi i spółce było Excelerate Gaming, które w 4. rundzie play-offów poległo dopiero przy wyniku 13:16.

Następnie w finale drabinki wygranych Swole poradziło sobie z Gorilla Gangiem, by w decydującym meczu stanąć naprzeciwko ownage złożonego z trzech graczy eUnited oraz dwóch reprezentantów Teamu Dignitas. I nie da się ukryć, że to właśnie ekipa freakazoida uchodziła za faworyta, tym bardziej, że do rywalizacji przystąpiła już z prowadzeniem 1:0. Po chwili na konto SP wpadły również dwie kolejne mapy – Overapass 16:9 oraz Mirage 16:5. Rezultaty te dobitnie pokazują, że wygrana uczestników niedawnego amerykańskiego Minora była w pełni zasłużona, a duży wpływ na jej rozmiary mieli właśnie starszy z braci Abadir oraz Pierce.

Końcowy podział puli pieniężnej prezentuje się następująco:

1. Swole Patrol 18 250 $
2. ownage 8 000 $
3. Gorilla Gang 3 750 $
4. Vireo.pro 1 750 $
5-6. Excelerate Gaming, Hooked Esports 850 $