W sobotę 11 sierpnia poznamy zwycięzcę siódmego sezonu PlayStation League w FIFA 18. Do walki o tytuł przystąpi czterech zawodników, którzy najlepiej poradzili sobie w fazie internetowej. Marcin "mrn" Sczes i Nikodem "Piko" Pawlak zostali rozstawieni bezpośrednio w półfinałach, natomiast Damian "Damianek100000" Niedziółka i Bartek "bejott" Jakubowski musieli rozegrać jeszcze jedną, dodatkową rundę, by móc wystąpić na finałach w Warszawie.

Rywalizacja w fazie zasadniczej PlayStation League była bardzo wyrównana, a różnica między zawodnikami ze szczytu tabeli były minimalne. Ostatecznie w półfinałach znaleźli się wszyscy czterej gracze z Top 4. O krok od awansu do imprezy LAN znaleźli się backkey i obrońca tytułu z poprzedniego sezonu, Riptorek. Dotychczasowe wyniki mogą świadczyć o nieobliczalności zawodników, a tym samym zagwarantować większe emocje na finałach w Warszawie.

W pierwszym półfinale PlayStation League, zaplanowanym na godzinę 15:45, spotkają się mrn i bejott, a chwilę potem zmierzą się ze sobą Damianek100000 i Piko. Następnie transmitowany będzie mecz o trzecie miejsce i wielki finał. Uczestnicy będą rywalizować o nagrody o łącznej wartości przekraczającej 7400 złotych.