Zealots adrd Hots
fot. DreamHack/Abraham Engelmark

Kolejna batalia Europy i Ameryki Płn. przed nami. Pora na HGC Western Clash Phase #2

Już dziś o godzinie 18:00 rozpocznie się kolejna odsłona HGC Western Clash – turnieju, w którym zmierzą się najlepsze drużyny z Europy i Ameryki Północnej po pięciu tygodniach drugiej fazy tegorocznego sezonu HGC. W puli nagród raz jeszcze oprócz 100 tysięcy dolarów znalazło się dodatkowe miejsce na wieńczących Phase #2 finałach HGC 2018 dla jednego z dwóch walczących regionów.

Wśród drużyn reprezentujących Stary Kontynent raz jeszcze znalazły się ekipy z naszymi rodakami. Trzeci seed z Europy, Method reprezentować będzie Adrian „adrd” Wójcik. Z czwartej pozycji europejskiego rankingu natomiast zagra Leftovers, w składzie którego możemy znaleźć aż czterech Polaków, w tym byłego kompana adrd – Maksyma „Mopsio” Szczypę.

Oprócz Method i Leftovers Europę reprezentować będą również Team Liquid oraz dominujący na lokalnej scenie Team Dignitas. Przed własną publicznością zagrają natomiast HeroesHearth Esports, Tempo Storm, Team Freedom oraz Team Octalysis. Ostatnia z wymienionych formacji podczas Phase #1 grała pod banderą Team Twelve, więc czwórka reprezentantów HGC NA na Western Clash jest w zasadzie taka sama, którą mogliśmy oglądać w marcu w Katowicach.

Podobnie jak w stolicy Górnego Śląska, tak i w Burbank zmagania odbędą się w drabince podwójnej eliminacji. Podczas pierwszego dnia rywalizacji zostaną rozegrane pierwsze rundy drabinki wygranych oraz przegranych. To oznacza, że już dziś w nocy poznamy dwie pierwsze formacje, które pożegnają się z szansami na mistrzostwo HGC Western Clash. Dzisiejsze mecze rozgrywać się będą w formacie Bo3, zaś wszystkie pozostałe – za wyjątkiem wielkiego finału – w formacie Bo5.

Tak prezentuje się harmonogram pierwszego dnia zmagań HGC Western Clash Phase #2:

Piątek, 10 sierpnia
18:00 Team Dignitas vs Team Octalysis Team Octalysis Bo3
20:00 Tempo Storm vs Method Bo3
22:00 HeroesHearth Esports vs Leftovers Leftovers Bo3
0:00 Team Liquid vs Team Freedom Bo3
2:00 1. mecz drabinki przegranych Bo3
4:00 2. mecz drabinki przegranych Bo3

Wszystkie starcia HGC 2018 Western Clash Phase #2 będziecie mogli obejrzeć na oficjalnej transmisji Blizzarda. Transmisje rozpoczynać się będą każdego dnia weekendu o 18:00. Więcej informacji dotyczących zbliżającej się edycji Western Clash znajdziecie na oficjalnej stronie HGC oraz na Liquipedii.

Tagi: , , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Luminosity kolejnym uczestnikiem DreamHack Open Montreal 2018

Znamy już trzy ekipy, które we wrześniu wystąpią na DreamHack Open Montreal 2018. Jako ostatnie do tego grona dołączyło Luminosity Gaming, które w tym...