STS
fot. DreamHack/Stephanie Lindgren

G2 Esports przejęło skład PENTA Sports!

Do sporego przejęcia doszło na międzynarodowej scenie Rainbow Six: Siege. Hiszpańska organizacja G2 Esports ogłosiła bowiem, że od teraz jej barwy reprezentować będzie skład związany dotychczas z PENTA Sports.

Od pierwszych miesięcy swojej bytności na scenie Rainbow Six PENTA zapracowała sobie na miano najlepszej drużyny na świecie. Na przestrzeni ostatnich dwóch lat Niclas „Pengu” Mouritzen i spółka aż trzykrotnie mogli świętować mistrzostwo Pro League, a ponadto dwukrotnie docierali także do strefy medalowej. Z kolei w lutym tego roku złożona m.in. z dwóch Finów ekipa okazała się najlepsza przy okazji Six Invitational 2018, dzięki czemu zgarnęła aż 200 tysięcy dolarów.

Przede wszystkim chciałbym w imieniu zespołu i całego sztabu szkoleniowego podziękować PENCIE za tę długą i niesamowicie udaną drogę, którą razem przeszliśmy – przyznał trener formacji, Thomas „Shas[O]Udas” Lee. – Byli idealną do współpracy organizacją, zaś ich pomoc przy szybkiej finalizacji tego transferu była niesamowita. To byłoby niemożliwe bez zrozumienia i wkładu z ich strony, za co jesteśmy bardzo wdzięczni. Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w tę sprawę – teraz nie możemy się już doczekać możliwości tworzenia historii razem z G2 – dodał.

Nowy skład G2 Esports prezentuje się następująco:

  • Niclas „Pengu” Mouritzen
  • Joonas „jOONAS” Savolainen
  • Daniel „Goga” Mazorra Romero
  • Fabian „Fabian” Hallsten
  • Juhani „Kantoraketti” Toivonen
  • Thomas „Shas[O]Udas” Lee – trener

Były już skład PENTY w poniedziałek rozpocznie rywalizację w ramach Six Major Paris 2018. Podczas turnieju z pulą nagród w wysokości 350 tysięcy dolarów drużyna rywalizować będzie w grupie B, do której trafiły także Fnatic, Mock-it Esports oraz Ninjas in Pyjamas.

Tagi: , , , , , , , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Epsilon nadal nie przekazał Endpoint pieniędzy za transfer smooyi

Od transferu Owena "smooyi" Butterfielda do BIG minęły już prawie cztery miesiące. W tym czasie Brytyjczyk udowodnił, że decyzja o jego wykupie była t...