STS
svenskeren
fot. Riot Games

Cloud9 przed szansą na przerwanie zwycięskiej passy Teamu Liquid

Tegoroczna letnia odsłona NA LCS nieubłaganie zmierza ku końcowi. Wczoraj zakończył się pierwszy dzień przedostatniej kolejki północnoamerykańskiej ligi, po którym awans do play-offów zapewnili sobie gracze Teamu Liquid. Dziś natomiast możemy poznać kolejne formacje, które zagwarantują sobie udział w fazie pucharowej rozgrywek zza wielkiej wody. Na początek zajmujący obecnie 3. miejsce w zestawieniu gracze Echo […]

Tegoroczna letnia odsłona NA LCS nieubłaganie zmierza ku końcowi. Wczoraj zakończył się pierwszy dzień przedostatniej kolejki północnoamerykańskiej ligi, po którym awans do play-offów zapewnili sobie gracze Teamu Liquid. Dziś natomiast możemy poznać kolejne formacje, które zagwarantują sobie udział w fazie pucharowej rozgrywek zza wielkiej wody.

Na początek zajmujący obecnie 3. miejsce w zestawieniu gracze Echo Fox podejmą walkę z OpTic Gaming. Zespół Tristana „PowerOfEvila” Schrage’a wciąż ma spore szanse, aby pozostać w strefie premiowanej awansem do najważniejszej fazy zmagań, ale nie może więcej pozwolić sobie na porażki. OpTic jest w identycznej sytuacji co Team SoloMid, zatem będzie musiało znów zacząć wygrywać, bowiem w innym przypadku może utracić możliwość pokazania się w play-offach. Echo Fox z kolei może być spokojniejsze od swoich rywali, ale nadal ma szanse na bezpośrednie zaproszenie do półfinałów, a więc gra jest warta świeczki.

Po krótkiej przerwie do walki staną Golden Guardians oraz Clutch Gaming. Ten mecz najprawdopodobniej nie zmieni zupełnie niczego w ostatecznym wyglądzie zestawienia NA LCS, lecz obydwie formacje wciąż mają matematyczne szanse na zakwalifikowanie się do fazy pucharowej, zatem z pewnością nadal są zmotywowane do gry. Trudno jest jednak wytypować ewidentnego faworyta, gdyż oba zespoły mają w ostatnich tygodniach ogromne problemy z utrzymaniem formy.

Następnie Team SoloMid stanie oko w oko z reprezentantami 100 Thieves, którzy wczoraj rozgromili Echo Fox. TSM nie jest bez szans w tym pojedynku, ale na pewno nie jest uważany za faworyta. To Złodzieje radzą sobie naprawdę dobrze i są jednymi z głównych pretendentów do zdobycia miejsca w półfinałach. Mimo że zespół Andy’ego „Reginalda” Dinha zwyciężył wczoraj Counter Logic Gaming, to jednak wciąż sprawia wrażenie zbyt słabego, aby móc walczyć jak równy z równym z najsilniejszymi zespołami NA LCS.

O północy na arenę w Los Angeles wyjdą zawodnicy Team Liquid oraz Cloud9. Obydwie drużyny od dłuższego czasu nie przegrały ani jednej potyczki, a więc fani NA LCS z pewnością chcą przekonać się, która z nich jest obecnie w lepszej formie. Dla C9 będzie to niesamowicie ważny sprawdzian, szczególnie biorąc pod uwagę fakt, iż nadal nie może być miejsca w play-offach. Warto jednak dodać, że w dzisiejszym spotkaniu zobaczymy Dennisa „Svenskerena” Johnsena oraz Greysona „Goldenglue” Gilmera. Według trenera Cloud9 ten duet doskonale się uzupełnia i lepiej poradzi sobie grając po czerwonej stronie na Team Liquid.

Przedostatni tydzień NA LCS zakończy się meczem FlyQuest z Counter Logic Gaming. Jason „WildTurtle” Tran i reszta nadal walczą o fazę pucharową, o czym trudno mówić w przypadku CLG, które przegrało siedem ostatnich pojedynków. Formacja Trevora „Stixxay’a” Hayesa od niedawna kompletnie sobie nie radzi i prezentuje się absolutnie poniżej poziomu przeciętności, co na pewno nie wystarczy, by znaleźć się w play-offach. Jeżeli jednak CLG nadal ma zamiar znaleźć się w najlepszej szóstce, to musi postarać się o zwycięstwa we wszystkich nadchodzących potyczkach, co wydaje się być dość nieprawdopodobne.

Harmonogram drugiego dnia przedostatniej kolejki NA LCS:

Niedziela, 12 sierpnia 2018
21:00 Echo Fox vs OpTic Gaming Bo1
22:00 Golden Guardians vs Clutch Gaming Bo1
23:00 Team SoloMid vs 100 Thieves Bo1
Poniedziałek, 13 sierpnia 2018
00:00 Team Liquid vs Cloud9 Bo1
01:00 FlyQuest vs Counter Logic Gaming Bo1

Wszystkie mecze NA LCS 2018 Summer Split będziecie mogli obejrzeć w ESL.TV Polska. Dziś komentowaniem pojedynków najlepszych ekip Ameryki Północnej raz jeszcze zajmą się Michał „Avahir” Kudliński oraz Mikołaj „Silv4n” Sinacki. Po więcej informacji na temat rozgrywek zapraszamy do naszej relacji tekstowej.

Tagi: , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Startuje QuakeCon 2018 Duel Showdown, Spart1e pierwszym rywalem Avka

Maciej "Av3k" Krzykowski wczoraj stanął na najniższym stopniu podium rozgrywanego podczas QuakeConu 2018 turnieju dwójek. Dziś natomiast Polak już ind...