Team Dignitas
fot. Blizzard/Carlton Beener

Team Dignitas najlepszy w Los Angeles. Polacy wicemistrzami HGC Western Clash

HGC Western Clash Los Angeles za nami. Minionej nocy poznaliśmy mistrza kolejnej batalii między Europą i Ameryką Północną na najwyższym szczeblu rozgrywek HotS-a. Po raz kolejny po puchar sięgnęli gracze Teamu Dignitas, którzy obronili tytuł zdobyty w marcu w Katowicach. W finale pokonali oni polsko-słoweński skład – Leftovers.

Choć kilka miesięcy temu Jonathan „Wubby” Gunnarsson i kompani mieli delikatne problemy, to tym razem nie dali większego pola do popisu swoim rywalom. W ciągu całego turnieju nie odnieśli porażki na ani jednej mapie. Ich dominację było widać już w pierwszym wczorajszym meczu, kiedy podczas potyczki w Grobowcu Pajęczej Królowej pokonali Freedom jeszcze przed upływem kwadransa, a wkrótce po tym zepchnęli ostatni bastion HGC NA do drabinki przegranych.

Teamowi Freedom pozostało czekać na swojego rywala. Tym okazało się być Leftovers, które zdołało wyrwać zwycięstwo innej ekipie z Europy – Method. Choć dwie pierwsze mapy zostały wygrane przez zespół Adriana „adrd” Wójcika, w pozostałych Arkadiusz „bl3kitny” Czarnecki i spółka nie popełnili już błędu i po reverse sweepie zapewnili sobie miejsce w finale drabinki przegranych.

W tym momencie grający w Leftovers Maksym „Mopsio” Szczypa mógł przeżyć swoiste déjà vu z Katowic. Wtedy jego Zealots w finale LB stanęło przed okazją do rewanżu przeciw ekipie, która zepchnęła go do drabinki przegranych. Podobnie było również tym razem i tak jak w marcu Mopsio i spółka nie zmarnowali danej im szansy. Po trzech dość jednostronnych potyczkach w większości polski zespół awansował do wielkiego finału, gdzie czekał na niego Team Dignitas.

Do pojedynku o mistrzostwo podopieczni Josepha „nabby’ego” Magdaonga podeszli z jednopunktową przewagą dzięki awansowi z drabinki wygranych. Trudno jednak mówić, że miało to większy wpływ na ostateczny rezultat. Mecz zakończył się wynikiem 4:0 na korzyść lidera europejskiego rankingu i choć Leftovers nie było zupełnie bez szans, różnica klas była dość wyraźna. Po blisko 20-minutowej potyczce w Przeklętej Kotlinie Team Dignitas mógł cieszyć się ze zwycięstwa w kolejnej odsłonie Western Clash.

Wyniki trzeciego dnia HGC Western Clash Los Angeles:

Niedziela, 12 sierpnia
18:00 Team Dignitas 3:0 Team Freedom Bo5
21:00 Leftovers Leftovers 3:2 Method Bo5
Poniedziałek, 13 sierpnia
0:00 Team Freedom 0:3 Leftovers Leftovers Bo5
3:00 Team Dignitas 4:0 Leftovers Leftovers Bo7

Ostateczna drabinka turnieju:

1. runda WB 2. runda WB Finał WB Wielki finał
Team Dignitas 2
Team Octalysis Team Octalysis 0 Team Dignitas 3
Method 0
Tempo Storm 1
Method 2 Team Dignitas 3
Team Dignitas 4
Team Freedom 0
HeroesHearth 0 Leftovers Leftovers 0
Leftovers Leftovers 2 Leftovers Leftovers 1
Team Freedom 3
Team Liquid 1
Team Freedom 2
1. runda LB 2. runda LB 3. runda LB Finał LB
Leftovers Leftovers 3
Team Octalysis Team Octalysis 2 Team Octalysis Team Octalysis 0 Team Freedom 0
Tempo Storm 1 Leftovers Leftovers 3 Leftovers Leftovers 3
Method 2
Method 3
HeroesHearth 2 HeroesHearth 0
Team Liquid 0

Zwycięstwo Teamu Dignitas zapewniło również trzecie miejsce dla reprezentacji Europy podczas finałów HGC 2018, które zostaną rozegrane na BlizzConie. Na wieńczący sezon turniej lanowy pojadą dwie najlepsze formacje fazy zasadniczej oraz zwycięzca play-offów HGC EU.

Więcej informacji o zakończonych już zmaganiach HGC Western Clash znajdziecie pod tym adresem.

Tagi: , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close
Crazy

Crazy oficjalnie zawodnikiem Teamu-LDLC!

Nieco ponad dwa tygodnie temu usłyszeliśmy pierwsze plotki na temat testowania Adama "Crazy'ego" Fedoruka przez Illuminar Gaming. Jednakże były zawodn...