STS
Roison
fot. ESL

Szata Maga zdobywa pierwsze punkty w 17. sezonie ESL Mistrzostw Polski w LoL-a

Za nami kolejny mecz 17. sezonu ESL Mistrzostw Polski w League of Legends. W pierwszym starciu drugiego dnia rywalizacji zmierzyły się Szata Maga oraz Team DPD. Po dwóch potyczkach ze zwycięstwa i pierwszych punktów w rankingu mogli cieszyć się zawodnicy wicemistrza 16. sezonu ESL Mistrzostw Polski. Szata Maga 2:0 Team DPD Jako pierwsza do ataku […]

Za nami kolejny mecz 17. sezonu ESL Mistrzostw Polski w League of Legends. W pierwszym starciu drugiego dnia rywalizacji zmierzyły się Szata Maga oraz Team DPD. Po dwóch potyczkach ze zwycięstwa i pierwszych punktów w rankingu mogli cieszyć się zawodnicy wicemistrza 16. sezonu ESL Mistrzostw Polski.

Szata Maga 2:0 Team DPD Team DPD

Jako pierwsza do ataku ruszyła Szata Maga. Po wyłączeniu z gry Musha ekipa Roisona zdobyła pierwszą wieżę, wysuwając się na nieznaczne prowadzenie. Aż do 17. minuty jednak Team DPD nie odstawał wyraźnie w złocie. Wówczas po wygranej walce zawodnicy Szatę Maga mocno pogłębili deficyt w funduszach i to oni od tego momentu dyktowali tempo gry. Mając świadomość przewagi Defles i spółka ruszyli na Barona, jednak ostatni cios fioletowej bestii zadał Mush. To pozwoliło DPD złapać oddech i zmniejszyć różnicę w złocie. O losach pierwszej potyczki przesądził drugi Baron, którego zdobyła Szata Maga. Jeszcze z jego wzmocnieniem gracze SM ruszyli na Nexus i otworzyli rezultat spotkania.

Druga bitwa rozpoczęła się katastrofalnie dla Teamu DPD. Już w 4. minucie nieudana inicjacja Bolszaka i spółki poskutkowała dwoma zabójstwami dla duetu Szaty Maga z dolnej alei. Wkrótce po tym bucu musiał pogodzić się ze śmiercią po ganku t4nky’ego i sytuacja DPD jeszcze się pogorszyła. Kurierzy nie zamierzali jednak oddać zwycięstwa bez walki i z czasem zaczęli wracać do gry. Widząc, że DPD lepiej radzi sobie w walce, Szata Maga skoncentrowała się na niszczeniu wież. To przyniosło oczekiwane skutki – Erdote i spółka raz jeszcze znaleźli się na prowadzeniu. Kluczowa okazała się pułapka w 25. minucie, po której na konto SM powędrowały cztery fragi oraz Baron. Od tego momentu Team DPD mógł liczyć już tylko na cud. Ten jednak nie nadszedł i w 34. minucie Szata Maga z drugim Baronem na koncie dokończyła dzieła zniszczenia.

Za kilka minut rozpocznie się drugie zaplanowane na dziś spotkanie. O pierwsze punkty w 17. sezonie ESL Mistrzostw Polski w LoL-a powalczą E-Blue Digital Paradox i Ravioli Ravioli. Mecz ten będziecie mogli obejrzeć z komentarzem Filipa „Testree” Mątowskiego i Michała „Avahira” Kudlińskiego w ESL.TV Polska oraz na SPORT.TVP.PL. Po więcej informacji dotyczących 17. sezonu ESL MP zapraszamy do naszej relacji tekstowej. Znajdziecie w niej między innymi aktualną tabelę, dotychczasowe wyniki oraz harmonogram przyszłych kolejek.

Tagi: , , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

jayzaR zastępuje NENO w Valiance

Po niemal dwóch miesiącach nieaktywności Aleksandar "jayzaR" Zarkovic znalazł nowy dom. Szwedzki zawodnik wzmocnił bowiem skład Valiance&CO, który...